OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24.03.2024
Dziś Niedziela Palmowa. O godz. 14.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczególne znaczenie ma Święte Triduum Paschalne. To największe święto kościelne i szczyt całego roku liturgicznego. Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, przez obchód Liturgii Męki i Śmierci Pańskiej w Wielki Piątek prowadzi do celebracji Wigilii Paschalnej w Wielką Noc. Ceremonie Triduum Paschalnego stanowią jedną całość. Celebracje Świętego Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek, Piątek i Wielką Sobotę rozpoczynać będziemy o godz. 18.00.

Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej do środy pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem.

Odwiedziny chorych w Wielki Czwartek na wioskach od 8.00, w Wielki Piątek od 9.00 w Gorzowie.

Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego. O 8.00 Droga Krzyżowa. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie od 8.00 do 14.00. Adoracja dla dzieci o 10.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Poranna Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o 7.00.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w Wielki Czwartek prosimy parafian z Pakoszowa, Zofiówki, Karłowa, z Leśnik.

Sołectwa naszej Gminy zapraszają na wielkanocny kiermasz świąteczny do Domu Kultury – dziś do godz. 13.00.
Napisane przez admin1 dnia marca 22 2024 21:26:29