OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 07.05.2023
Dziś V niedziela wielkanocna. O godz. 14.30 nabożeństwo majowe będzie w Budzowie, połączone z poświęceniem nowej kapliczki maryjnej, a w niedzielę za dwa tygodnie w Nowej Wsi, połączone z poświęceniem krzyża przydrożnego.

Kościół będzie otwarty, nabożeństwo majowe w kościele o 14.30 niech poprowadzą wierni.

W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu w sobotę 13-go maja po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

W parafii czekają nas dwie uroczystości: pierwsza komunia św. dzieci i bierzmowanie młodzieży. Spotkania dla dzieci komunijnych i rodziców w czwartek o 17.00 i w sobotę o godz. 8.00.

Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup w czwartek 18 maja. Przygotowaniem kandydatów do przyjęcia tego sakramentu będzie 9-dniowa Nowenna do Ducha Św. Z Pisma św. dowiadujemy się, że takie przygotowanie na przyjście Ducha Św. nakazał Apostołom sam Pan Jezus i praktykuje je od wieków Kościół odprawiając 9-dniową nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

Tę nowennę rozpoczniemy od jutra. Kandydaci, uczniowie z klas 8, niech przyjdą z rodzicami jutro do kościoła o godz. 18.00. Będą rozdawane deklaracje wyrażające pragnienie przyjęcia tego sakramentu.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę kościołem zajmą się rodzice dzieci komunijnych. Za dwa tygodnie poprosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z Pawłowic nr domów od 6-go do 64-go.

Kolektę w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, przeprowadzi Rada Parafialna na potrzeby remontowe świątyni parafialnej.
Napisane przez admin1 dnia maja 05 2023 20:46:25