OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 10.04.2023
Trwa oktawa Wielkanocy. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w tygodniu.

W tym tygodniu w środę wieczorna Msza św. – z racji konwentu – będzie o godz. 17.00. Także w czwartek o 17.00 Msza św. szkolna i spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz twórcom i wykonawcom pięknego wystroju naszego kościoła na święta. Bóg zapłać!

O przyjście w tym tygodniu w sobotę prosimy naszych parafian z Morgów, Karlowa i Leśnik.

W przyszłą niedzielę kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna na inwestycje i konieczne remonty naszej świątyni parafialnej. Polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych.

Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Wszystkim życzymy radosnego świętowania.

Pierwsza Komunia św. dzieci
i sakrament bierzmowania

…wymaga rzetelnego przygotowania. Nie chodzi tu o nawet o zewnętrzny splendor tych uroczystości (choć to też ważne), ale o odpowiedzialne, duchowe dobre przygotowanie. O świadome przeżycie tego cudownego daru Boga, którym dzieli się z nami i nam udziela w Eucharystii i w sakramencie bierzmowania.

Przygotowanie dzieci i młodzieży na przyjęcie tego daru ma trojaki wymiar. Nie można zapominać, że pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami dzieci i młodzieży są rodzice, stąd podstawowy wymiar tegoż przygotowania odbywać się musi zawsze w domu rodzinnym. Rodzice dla swoich dzieci są świadkami wiary. Dają im nie tylko życie doczesna, ale też życie Boże. Słowem i przykładem prowadzą ich do Stwórcy. Do Boga i do życia wiecznego, które nam obiecał. Wspomaga ich w tym szkolna katecheza i parafia. Jeśli chodzi o parafię, w Gazetce podajemy poniżej plan spotkań w kościele dla dzieci i młodzieży przygotowujących na te uroczystości.

Spotkania przed I Komunią św.

W kwietniu w czwartki w dn. 13 – 20 – 27 o godz. 17.00.
W maju w czwartki w dn. 04 i 11 o g.17.00, 13 maja w sobotę o g.9.00
i w piątek 19 maja o g. 18.00.

Spotkania przed bierzmowaniem

To Pismo św. i Tradycja Kościoła podpowiada nam jak przygotować się na przyjęcie daru Ducha Św. Z Pisma św. dowiadujemy się, że Pan Jezus po swoim Wniebowstąpieniu nakazał apostołom oczekiwać „obietnicy Ojca” na wspólnej modlitwie przez 9 dni w Wieczerniku. To polecenie przejął Kościół praktykując od wieków przed uroczystością Zesłania Ducha Św. 9-dniową „Nowennę do Ducha Św.”

W tym roku pójdziemy tą drogą: 9-dniowa Nowenna do Ducha Św. będzie przygotowaniem tych wszystkich, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania. Sakrament ten nie jest ani nagrodą ani obowiązkiem. Jest Darem Boga.

Spotkania modlitewno-katechetyczne dla kandydatów rozpoczną się zatem w poniedziałek 8 maja o godz. 18.00 i trwać będą (bez soboty) codziennie do dnia bierzmowania (w dn. 18 maja w czwartek o godz. 18.00).
Napisane przez admin1 dnia kwietnia 09 2023 19:00:00