Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 31.10.2021
Ojcu ze Zgromadzenia Ojców Oblatów dziękujemy za posługę kapłańską w parafii. O godz. 14.30 dziś nabożeństwo różańcowe.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Po południu o 13.30 nabożeństwo w kościele, procesja i nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu. Dla zmarłych wypraszamy Miłosierdzie Boże w wypominkach. Wypominki za zmarłych składamy w zakrystii.

Pojutrze Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. W tym dniu o godz. 9.00 i o 16.00 czytanie wypominek, Różaniec i Msza św. za zmarłych wypominanych. W nadchodzącym tygodniu codziennie odmawiać będziemy Różaniec za zmarłych wypominanych o godz. 17.00.

Jutro i pojutrze można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź, komunia św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. Także w następnych dniach, do 8-go listopada, można uzyskać odpust dodając do tych warunków nawiedzenie cmentarza.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna, w sobotę odwiedziny chorych. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Spotkania Dzieci Maryi w czwartek po Mszy św., dla ministrantów i kandydatów w sobotę o 10.00.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z Pawłowic, wioska nr od 6 do 30.

Dziękujemy ZUK-owi za uporządkowanie na cmentarzu kwatery zmarłych Sióstr Elżbietanek. Decyzją Siostry Prowincjalnej został tam jeden pomnik z tablicą o wszystkich pochowanych siostrach zakonnych. Rodzinie Woźny dziękujemy za dar kwiatów na groby kapłanów i sióstr zakonnych.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok.

W przyszłą niedzielę w parafii Kiermasz, 126-ta rocznica poświęcenia kościoła parafialnego. Suma kiermaszowa w int. żyjących i zmarłych parafian o godz. 11.00.

Gromadzimy się licznie w tych dniach na cmentarzu. Co prawda, nie należy to kompetencji parafii, ale na cmentarzu zostają potem tony szkła i plastyku, palące się znicze niszczą powietrze i płuca. Zapalmy na grobie bliskiej nam osoby jeden symboliczny znicz, dołóżmy bukiety z żywych kwiatów. Troska o groby jest czymś chwalebnym, ale żywi i nasza planeta też potrzebują troski. Jeśli zmarli czegoś pragną, to naszej modlitwy i … niczego więcej.
Napisane przez admin1 dnia października 29 2021 20:06:40
0 komentarzy · 718 czytań · Drukuj
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?


Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?