OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 31.10.2021
Ojcu ze Zgromadzenia Ojców Oblatów dziękujemy za posługę kapłańską w parafii. O godz. 14.30 dziś nabożeństwo różańcowe.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Po południu o 13.30 nabożeństwo w kościele, procesja i nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu. Dla zmarłych wypraszamy Miłosierdzie Boże w wypominkach. Wypominki za zmarłych składamy w zakrystii.

Pojutrze Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. W tym dniu o godz. 9.00 i o 16.00 czytanie wypominek, Różaniec i Msza św. za zmarłych wypominanych. W nadchodzącym tygodniu codziennie odmawiać będziemy Różaniec za zmarłych wypominanych o godz. 17.00.

Jutro i pojutrze można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź, komunia św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. Także w następnych dniach, do 8-go listopada, można uzyskać odpust dodając do tych warunków nawiedzenie cmentarza.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna, w sobotę odwiedziny chorych. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Spotkania Dzieci Maryi w czwartek po Mszy św., dla ministrantów i kandydatów w sobotę o 10.00.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z Pawłowic, wioska nr od 6 do 30.

Dziękujemy ZUK-owi za uporządkowanie na cmentarzu kwatery zmarłych Sióstr Elżbietanek. Decyzją Siostry Prowincjalnej został tam jeden pomnik z tablicą o wszystkich pochowanych siostrach zakonnych. Rodzinie Woźny dziękujemy za dar kwiatów na groby kapłanów i sióstr zakonnych.

W przyszłą niedzielę w parafii Kiermasz, 126-ta rocznica poświęcenia kościoła parafialnego. Suma kiermaszowa w int. żyjących i zmarłych parafian o godz. 11.00.

Gromadzimy się licznie w tych dniach na cmentarzu. Co prawda, nie należy to kompetencji parafii, ale na cmentarzu zostają potem tony szkła i plastyku, palące się znicze niszczą powietrze i płuca. Zapalmy na grobie bliskiej nam osoby jeden symboliczny znicz, dołóżmy bukiety z żywych kwiatów. Troska o groby jest czymś chwalebnym, ale żywi i nasza planeta też potrzebują troski. Jeśli zmarli czegoś pragną, to naszej modlitwy i … niczego więcej.
Napisane przez admin1 dnia października 29 2021 20:06:40