Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30.05.2021, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚW.
Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, patronalne święto naszej świątyni. Suma odpustowa o 11.00, nieszpory odpustowe z nabożeństwem majowym o 14.30. Za posługę kapłańską dziękujemy odpustowemu kaznodziei i sumiście ks. Janowi. Za ubogacenie liturgii dziękujemy orkiestrze, chórzystom, służbie liturgicznej.

W naszym kościele można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski, komunia św., odmówienie modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, modlitwy w int. Ojca św. oraz brak przywiązania do wszelkiego grzechu.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu w naszym kościele o godz. 8.00 Msza św., po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszamy w procesji eucharystycznej. Trasa jak co roku prowadzi przez Rynek do kościoła. Po procesji Msza św. o godz. 10.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców z ul. Kluczborskiej, Róże Różańcowe, mieszkańców Rynku, przy kościele wolontariuszy, starszą młodzież Wzdłuż trasy procesji przyozdobimy nasze mieszkania i domy. O czynny udział w procesji prosimy służbę liturgiczną, orkiestrę, chór, poczty sztandarowe, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich parafian. Przyjdziemy by wyznać wiarę i oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Zachowamy oczywiście wszystkie przepisy sanitarne. W kościele obowiązują maseczki na twarzach, na zewnątrz już nie, ale w większym zgromadzeniu nadal są one zalecane. Obowiązuje też dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.

W oktawie Bożego Ciała, czyli od piątku do przyszłego czwartku, wieczorne Msze św. połączone będą z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Te Msze św., zwane „od gradobicia”, są niezwykłą wielowiekową tradycją naszej parafii, strzeżmy tej tradycji skrupulatnie. Msze św. „od gradobicia” sprawowane są w intencji poszczególnych wiosek naszej parafii i Gorzowa. Prosimy w nich Pana Boga o zachowanie od gradobicia, pożaru, powodzi, o dobre plony, o błogosławieństwo Boże, o zdrowie.

Pierwsza Msza św. „od gradobicia” w Boże Ciało o 8.00 w int. parafian z Nowej Wsi i Tęczynowa, po procesji o g. 10.00 w int. parafian z Budzowa i Pakoszowa. W piątek o 18.00 w int. parafian z Zofiówki, Dębiny, Karpat, w sobotę o 18.00 w intencji parafian z Karłowa i Leśnik. Od następnej niedzieli kolejne wioski i na zakończenie w czwartek Gorzów. Liczny niech będzie udział wiernych, także dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiących kwiaty, sztandarów. Mamy za co dziękować i mamy o co prosić.

Jutro ostatni dzień maja, święto Nawiedzenia N.M.P. i ostatnie nabożeństwo majowe.

W miesiącu czerwcu, poświęconemu N.S.P.J., w każdy piątek po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu w sobotę prosimy naszych parafian z Gorzowa z ul. Kwiatowej prawa strona.
Napisane przez admin1 dnia maja 28 2021 20:35:48
1 komentarz · 252 czytań · Drukuj
Komentarze
#1 | Lisa dnia czerwca 08 2021 09:38:26
I like to see and visit any data on this posting. I figure I will return again to see another extraordinary one here. On the off chance that you need to find several plans concerning me, Bangalore Escorts Service carefully don't stop quickly to reach me here.


Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?