Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 16.05.2021, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W parafii pierwsza Komunia św.

Po południu o 14.30 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Ducha Św. W tygodniu nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę rocznica pierwszej Komunii św. W ramach przygotowania próba dla dzieci z klas czwartych w czwartek o 17.00 i w piątek o 18.00. Po próbie w piątek spowiedź św. dla chłopców, dla dziewczynek z klas czwartych spowiedź św. w sobotę od godz. 17.00. Msza św. rocznicowa w niedzielę o 9.30.

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św. Nowennę do Ducha Św. odprawiamy w ramach nabożeństw majowych.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu w sobotę prosimy naszych parafian z Gorzowa z ul. Kolorowej, Ogrodowej i Sportowej.


Gorzów Śl., 2021 – 05 – 16, nr 351
www.parafia.gorzowslaski.pl

GAZETKA PARAFIALNA

Sprawy bieżące …
1. Z początkiem maja postawiliśmy przy kościele rusztowania. Cegły kruszą się zwłaszcza od strony zachodniej, wypłukiwane są wapienne fugi. Z dołu tego nie było widać, ale z po wejściu na rusztowania okazało się też, że cała górna nastawa nad wejściem głównym jest w stanie katastrofalnym.

Na zrobionych zdjęciach są widoczne prześwity na wylot, przez całą szerokość grubego muru i to w miejscach najbardziej newralgicznych: na umocowaniu dużego ceramicznego krzyża, który góruje nad wejściem i który został zresztą też uznany przez Komisję Budowlaną Kurii i konserwatorów za arcydzieło sztuki ceramicznej najwyższych lotów (owe Komisje muszą zaopiniować wszystkie prace przy kościele).
Bez podjęcia tych prac grozi (całkiem serio) zawalenie całej nastawy. Kilka ton cegieł może się znaleźć na dole. Dramat !
Wyzwaniem jest takie usunięcie podstawy krzyża, aby w całości go zachować. Konstruktor musi znaleźć tu właściwe rozwiązanie i teoretycznie jest to możliwe, budując najpierw jakąś mocną trzymającą krzyż metalową konstrukcję, usuwając potem zniszczone elementy i wstawiając cierpliwie nowe. Praca trudna i żmudna. Wynajęliśmy już firmę murarską. Panu Wieczorkowi dziękujemy za pilotowanie tych prac.
Bardzo prosimy naszych parafian o modlitwę w tej intencji i o ofiarność. W drugie niedziele miesiąca kolektę na ten cel przeprowadzać będzie Rada Parafialna. Aktualna pozostaje prośba o ofiary składane wprost na konto parafii. Można to zrobić osobiście w B.S. na Rynku, można też internetowo, przelewem. Numer konta jest podany na stronie internetowej parafii. Za wszelkie ofiary – serdeczne Bóg zapłać !

2. Pandemia zdezorganizowała życie religijne parafii. Znacznie zmniejszyła się ilość wiernych na nabożeństwach. Zamieszanie, gdy chodzi o terminy bierzmowania, ślubów, itd. Tym niemniej, idzie ku lepszemu. Informujemy, że przy zachowaniu przepisów sanitarnych, nie ma w naszym kościele limitu osób. Kościół jest duży, teren przy kościele też, każdy kto chce, może uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej i czuć się bezpiecznie.
Kilka ważniejszych terminów: 23.05. – Zesłanie Ducha Św. i rocznica I komunii św. , 30.05. – Uroczystość Trójcy Św. i odpust parafialny; 03. 06. – Boże Ciało i oktawa Bożego Ciała; 11 .06. – Uroczystość N.S.P.J.; 12. 06. – Niepokalanego Serca N.M.P.

Przypomnienie kolejki sprzątania kościoła, sobota, g. 9.00.
Dziękujemy !
22. 05. : ul. Kolorowa, Ogrodowa, Sportowa
29. 05. : ul. Kwiatowa, lewa strona
05. 06.: ul. Kwiatowa prawa strona
12. 06. : ul. Chopina, blok I i II
19. 06. : ul. Byczyńska lewa strona
26. 06. : ul. Byczyńska prawa strona, Młyńska, Polna ;
03. 07. : Dębina od nr 1-10, Karpaty
Napisane przez admin1 dnia maja 14 2021 21:12:46
0 komentarzy · 169 czytań · Drukuj
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?


Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?