1. Adwentu
... Chrystusa, który określał siebie mianem "światłości świata".
Na dekorowanie naszych mieszkań i domów ozdobami świątecznymi przeznaczmy czas przed Wigilią.

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Dlatego też Adwent nie jest czasem pokuty, a raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

Roraty to msze wotywne o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu.
Nazwa "roraty" pochodzi od zwyczajowej pieśni na wejście, rozpoczynającej się od słów "Rorate caeli desuper" - "Spuśćcie rosę niebiosa".
Msza roratnia jest jednym ze znaków szczególnej obecności Maryi w okresie adwentu, gdyż to Ona oczekiwała Mesjasza w sposób szczególny, jako Matka Pana Jezusa i jako Matka Kościoła.

Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
admin1 dnia listopada 25 2010 12:05:38