Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 24.04.2011


Na Święta Wielkanocne życzmy sobie nawzajem głębokiego zjednoczenia z Chrystusem.
Niech miłość Jezusa Zmartwychwstałego przeniknie do głębi i opromieni nasze serca.
Niech ON – Pan życia i śmierci –
będzie światłem w codziennych zmaganiach na drodze do świętości.


Słowa serdecznego podziękowania za wszelką pomoc w przygotowaniu na święta kościoła, Bożego Grobu i tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w liturgię Triduum Paschalnego: służbie liturgicznej, orkiestrze, chórowi.
Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za czynny udział w liturgii świątecznej.
Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać !

Dziś o 14.00 Nieszpory wielkanocne.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Porządek Mszy św. niedzielny.

W czwartek o 17.00 Msza szkolna.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę wielkanocną, przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Będzie to wielki dzień, jak wiemy, w Rzymie beatyfikowany będzie Ojciec św. Jan Paweł II.

W czasie Mszy św. w kościele dziękować będziemy za dar beatyfikacji, przez telewizję duchowo łączyć się będziemy z uroczystościami w Rzymie. Transmisja telewizyjna rozpocząć się ma o godz. 10.00. Zapraszamy też wszystkich, dorosłych, młodzież, na specjalne godzinne czuwanie modlitewne przed uroczystością beatyfikacji, sprawowane w naszym kościele w najbliższy piątek o godz. 19.00.

W Święto Miłosierdzia przed kościołem, również w przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na rzecz Diecezjalnego Caritas – na dzieła dobroczynne prowadzone przez Caritas Diecezji Opolskiej.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Piłsudskiego, o przyjście w najbliższą sobotę o g. 9.00 prosimy parafian z ul. Karola Miarki. Bóg zapłać za troskę o czystość w naszym kościele i okazaną pomoc.

Zbliża się uroczystość pierwszej komunii św. i bierzmowania. W związku z tym dzieci komunijne przychodzą na pierwszą próbę przed tą uroczystością – w piątek o 17.00, a kandydaci do bierzmowania przyjdą również w piątek o godz. 19.00. Istnieje też jeszcze możliwość zgłoszenia się do bierzmowania – nie tylko gimnazjalistów, ale także starszej młodzieży czy również dorosłych.

Do przyszłej niedzieli, do 1 maja, przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia chętnych na pielgrzymkę wrześniową do Ziemi Świętej i Jordanii.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 28 2011 18:41:05
584 czytań · Drukuj