OGŁOSZENIA PARAFIALNE, VI Niedziela Wielkanocy, 17.05.2020

VI niedziela wielkanocna. O 15.00 nabożeństwo majowe, w tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i w środę, przypadają Dni Krzyżowe, dni modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy. Nabożeństwa błagalne w tej intencji, bez zwyczajowej procesji do Krzyża, odprawimy po porannej Mszy św.

Jeśli chodzi o ilość wiernych w kościele, nowe rozporządzenie zaleca teraz jedną osobę na 10 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Nasz duży kościół, wliczając w to trzy duże chóry, może przyjąć w ten sposób 120 osób w czasie każdej Mszy św. w tygodniu i w niedzielę. Na placu przykościelnym nie ma ograniczeń, stosujemy tam zasadę dystansu ok. dwa metry od siebie. Aktualna pozostaje dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej, uczestniczymy wtedy we Mszy św. transmitowanej przez media.

Obowiązkowe są w kościele maseczki na twarzach. W razie potrzeby w zakrystii mamy bardzo dobre bawełniane maseczki do wielokrotnego użytku. Na czas pandemii zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę, procesyjnie, z zachowaniem 2-metrowego odstępu od osoby poprzedzającej.

Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej codziennie w tygodniu przed każdą Mszą św. Do spowiedzi podchodzimy w maseczkach. Konfesjonały są na bieżąco dezynfekowane.

Uroczystość pierwszej komunii św. dekretem Biskupa Ordynariusza została w racji pandemii przeniesiona na jesień. Zaplanowana ona została w parafii, jeśli to będzie możliwe, na niedzielę 20 września. Podobnie z sakramentem bierzmowania, który miał być w maju. Przeniesiony został na jesień na termin bliżej nieokreślony.

W tym tygodniu, jutro, przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

Dziękujemy tym, którzy przyszli sprzątać i dezynfekować kościół. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z ul. Zielonej, Pieloka, Łąkowej i Sosnowej.

Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne B.S. w Gorzowie przelewem internetowym lub też bezpośrednio w banku czy to w zakrystii. Spłacamy kredyt za remont wieży, miesięczna rata kredytu wynosi osiem tysięcy zł. Jak dotąd, dzięki ofiarności naszych parafian, wywiązujemy się z tego zobowiązania. Bóg zapłać za współodpowiedzialność za swój kościół parafialny.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim