OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 12.04.2020

Pomimo dramatu pandemii zdobądźmy się w te święta na radość. Bożą radość. Tej Bożej radości życzymy wszystkim a jej źródeł poszukajmy w swoim sercu, w naszej wierze i w pewności, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i nie zostawi nas sierotami.

Niebezpieczeństwo zarażenia wirusem nadal jest poważne, zatem do kościoła w święta i po świętach zapraszamy tylko te rodziny, od których jest intencja Mszy św. W liturgii bierzemy udział za pośrednictwem mediów.

Bóg zapłać za sprzątanie i dezynfekcję kościoła. O przyjście w sobotę prosimy parafian z ul. Kluczborskiej lewa strona. Bóg zapłać za przygotowanie Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

W zakrystii rozprowadzamy Gazetki Parafialne. W nich porządek nabożeństw do 24 maja oraz inne ważne aktualne informacje.

Pod patronatem Caritasu rozprowadzamy maseczki, które obowiązkowo trzeba będzie nosić. Najtańsze, najlepsze, wielokrotnego użytku, są w zakrystii – rozprowadzamy od Wielkiej Soboty.

Za ofiary składane na konto remontowe parafii składamy serdeczne podziękowanie. Remont wieży zmusił nas do wzięcia kredytu, który trzeba w ratach miesięcznych spłacać. Zbiórek w kościele nie ma, pozostaje prośba o ofiary składane wprost na konto parafialne w BS w Gorzowie.

Gorzów Śl., 2020.04.12, nr 341

GAZETKA PARAFIALNA (wyciąg)

WIELKANOC 2020
W Bogu pokładamy nadzieję

Jak co roku „Gazetka” składa życzenia wielkanocne wszystkim swoim czytelnikom. W tym roku niech to będą słowa Psalmu:

„Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie …
Choćbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną”..

Bolesny dla nas stan epidemii dosadnie uzmysławia, że jesteśmy tylko słabą, kruchą i śmiertelną istotą i nie tu nasza ojczyzna.
Ale to dla nas Chrystus zmartwychwstał i dla nas pokonał grzech i śmierć. Zapewnił też: „kto idzie za Mną nie chodzi w ciemności…,
kto wierzy we Mnie, będzie żył na wieki”….

W Bogu pokładamy nadzieję !

Jeszcze apel i gorąca prośba !

Nasza parafia znalazła się w wyjątkowo przykrej sytuacji. W lutym zakończyliśmy remont wieży. Na opłacenie całości zabrakło 100.000 zł i na tę sumę B.S. w Gorzowie udzielił kredytu. Zobowiązaliśmy się spłacać miesięcznie 8.000 zł, do tego doszła suma 2.000 zł miesięcznie za wynajem rusztowań. Prowadzone aktualnie prace murarskie p. Piotr zdeklarował się wykonać za darmo, „na chwałę Bożą”, ale cegły i cement trzeba kupić.
Mamy zakaz chodzenia do kościoła. Nie ma zbiórek, kolekt – zostały zobowiązania. Pozostaje zatem teraz tylko prośba serdeczna o jakąś – w miarę możliwości – stosowną ofiarę, złożoną najlepiej przelewem elektronicznym na konto remontowe parafii w B.S. w Gorzowie.
Jak jest to niemożliwe, osobistą wpłatę w Banku lub, w razie trudności, w zakrystii.
To pilna sprawa. Bóg zapłać za zrozumienie. Bóg zapłać ofiarodawcom !

Bóg zapłać za wpłaty na konto remontowe parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie.
Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim
nr konta: 18 8909 1058 2005 0000 1993 0002

********************************************************************************************************

Uwaga, ważne:

W związku z obowiązkiem noszenia na twarzy maseczek informujemy, że pod patronatem parafialnego Caritasu rozprowadzamy maseczki Mamy ich tysiąc. Są dwa wzory, bawełniane, do wielokrotnego użytku (można je wyprać albo wyparzać każdego dnia).
Są najlepsze i najtańsze – po kosztach materiału, ewentualnie dobrowolna ofiara na potrzeby parafii. Maseczki rozprowadzamy każdego dnia (do wyczerpania zapasów), w zakrystii rano i wieczorem.
Napisane przez admin1 dnia kwietnia 10 2020 11:18:31