OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 7. Niedziela zwykła, 23.02.2020

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Przed Wielkim Postem jak zawsze w poniedziałek i wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu.

Porządek adoracji: o godz. 9.30 Msza św., o 10.00 wystawienie, adoruje Rodzina Franciszkańska i Róże Różańcowe. Od 11.00 na godzinną adorację przychodzą parafianie z wszystkich wiosek parafii i z Gorzowa. Następnie popołudniu od godz. 16.00 wystawienie i adoracja indywidualna dla wszystkich którzy nie mogli być rano oraz okazja do spowiedzi św. Zakończenie wieczorną Mszą św. o 17.00.

W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowana będzie przed południem o g. 9.30 oraz wieczorem o g. 17.00. W tym dniu, przypominamy, obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy.

Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście według stałego porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w czwartki po Mszy św. szkolnej, dla dorosłych Droga Krzyżowa w piątki o g. 17.00, Gorzkie Żale w niedziele o 15.00.

Droga Krzyżowa w piątki o 17.00 oraz Msza św. odprawiana po niej będą ofiarowane w intencji zmarłych, których polecamy Panu Bogu w wypominkach. Wypominki wielkopostne za zmarłych można składać lub zapisać w zakrystii. Przez pobożny udział w Drodze Krzyżowej i potem we Mszy św. i przyjęcie komunii św. można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

Wielki Post jest czasem abstynencji od alkoholu, skromniejszych posiłków, powstrzymania się od zabaw, rozważania Męki Pańskiej w nabożeństwach pasyjnych oraz czasem miłosierdzia. Będzie możliwość, jak co roku, zabrania skarbonki Caritasu – datki ze skarbonki w tym roku mają być przeznaczone na Ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych prowadzony przez Caritas Diecezji w Opolu; grozi mu zamknięcie z przyczyn finansowych.

Za sprzątanie kościoła podziękowanie naszym parafianom z Dębiny i Karpat. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Dębiny nr od 11 do końca.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w parafii O. Feliksa, czyli naszego parafianina Krzysztofa Rachwalika. Będzie on kaznodzieją w czasie Mszy świętych.

Do odczytania jeszcze mamy prośbę, apel Ks. Proboszcza z Makowego Wzgórza w Praszce Ks. Prałata St. Gasińskiego …

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim