24 października 2019 r. na główną wieżę powrócił krzyż. Wraz z nowym krzyżem powróciła też odnowiona pozłacana kula, a w niej znalazła miejsce kapsuła czasu. Do kapsuły włożone zostały z powrotem wszystkie historyczne detale z okresu budowy naszego kościoła, a także elementy znamienne dla naszych czasów, m.in. opisowa charakterystyka aktualnego okresu w Polsce i na świecie, zdjęcia, monety i banknoty, egzemplarz Gościa Niedzielnego, publikacje o Gorzowie i parafii, wykazy ofiarodawców na remont i pokwitowania bankowe.
Krzyż i kula na wieży to bardzo ważny kolejny etap remontu wieży głównej. Powoli zbliżamy się do jego zakończenia.

Poniżej jedno ze zdjęć zamieszczonych w naszej Galerii dostępnych tutaj.
Więcej zdjęć oraz krótki filmik z montażu kuli i krzyża znajduje się na stronie facebookowej Urzędu Miasta w Gorzowie.

Napisane przez admin1 dnia października 25 2019 19:33:05