Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła
Niezwykłe wydarzenie: w dniach 30.09 - 2.10.2019 nawiedził naszą parafię św. Michał Archanioł w znaku figury z włoskiego sanktuarium w Gargano. To figura nawiedzająca parafie w Polsce od 2013 r. , a była już w ponad 900 parafiach.
Figura św. Michała Archanioła przyjechała na Rynek w specjalnej kaplicy samochodowej, stamtąd eskortowana przez Straż Pożarną, w procesji z udziałem orkiestry, licznie zebranych wiernych, dzieci, pocztów sztandarowych, została odprowadzona do kościoła, gdzie miała miejsce uroczysta Msza św. Powitania.
W kolejnych dniach miały miejsce Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, kazania i konferencje o świecie aniołów, błogosławieństwo osób starszych, chorych i dzieci, a na Mszy św. pożegnania - akt zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi.
Kilkadziesiąt osób przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła.
Warty podkreślenia jest liczny udział w nabożeństwach dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży ze szkoły średniej. Wieczorne czuwanie we wtorek poprowadził zespół młodzieżowy z Olesna "Jestem".

Ufamy, że to nawiedzenie parafii przyniesie nam dobre owoce, teraz i w przyszłości.
Poniżej zdjęcie figury i modlitwa do św. Michała.

Napisane przez admin1 dnia października 03 2019 18:22:09