OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Chrztu Pańskiego, 9.01.2011

Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. W liturgii kończy ona okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo jednak kolędy śpiewać można do święta Ofiarowania Pańskiego – do dnia 2 lutego.

Kolekta niedzielna na potrzeby naszego kościoła. Kolekty w drugie niedziele miesiąca, zbierane przez Radę Parafialną, to ofiary składające się na Parafialny Fundusz Inwestycyjno–Remontowy. Ołtarz główny jest już po renowacji. Pragniemy kontynuować jednak w tym roku prace przy odnowieniu ołtarzy bocznych, ambony, ołtarza soborowego, obrazów. To żmudne i kosztowne prace. Ofiary składane w drugie niedziele miesiąca pozwalają na prowadzenie tych prac. Szczególne więc Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary i za ofiary składane w drugie niedziele miesiąca tego roku.

W czwartek o 17.00 Msza szkolna.

W zakrystii można zamówić prenumeratę Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci i młodzieży. Zapisujemy też intencje Mszy św. na ten rok.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy naszym parafianom z ulicy Byczyńskiej, o przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy parafian z Gorzowa z ulicy Piaskowej i Sienkiewicza. Dziękujemy za zrozumienie i troskę o kościół.

W parafii kończymy odwiedziny duszpasterskie. Bóg zapłać za jak zawsze serdeczne przyjmowanie waszych księży, okazywaną życzliwość, za ofiary kolędowe, parafianom z wiosek za pomoc w dotarciu na kolędę. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać. Bożej Opatrzności i Bożemu Miłosierdziu zawierzamy wszystkie domy, mieszkania, rodziny i osoby samotne odwiedzone w czasie tegorocznej kolędy. Chcemy służyć parafii najlepiej jak umiemy.

W przyszłą niedzielę, już po raz 10-ty, odbędzie się w naszym kościele Koncert Kolęd – zaprezentują się zespoły muzyczne z wszystkich gmin powiatu oleskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 14.00.

Napisane przez admin1 dnia stycznia 07 2011 19:21:40