OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Adwentu, 28.11.2010
Rozpoczynamy Adwent – okres przygotowania do Narodzenia Pańskiego i zarazem oczekiwania drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Nie jest to czas świąteczny, nie należy więc przyozdabiać już teraz domów dekoracjami bożonarodzeniowymi. Raczej ma to być czas refleksji nad swoim życiem, pokuty, uczynków miłości, lepszej modlitwy. Pielęgnujmy zwyczaje adwentowe, na przykład zwyczaj wspólnej modlitwy rodziny w domu wokół świecy czy wieńca adwentowego. Kościół zachęca też do wstrzymania się od alkoholu i do skromniejszych potraw.

Adwent to czas gromadzenie się rodzin katolickich na Roratach. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Na Roraty zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież, dorosłych. Młodsze dzieci przychodzą na Roraty z lampionami. W razie potrzeby mamy takie lampiony w zakrystii. Bardzo ciekawa będzie tematyka tegorocznych Rorat – o Biblii, o konieczności czytania Pisma św.

Na długie wieczory adwentowe polecamy także wszystkim dobrą książkę religijną. Mamy takie w naszej bibliotece parafialnej – czynna jest ona w niedziele od 9.30 do 11.00 i w czwartki po Mszy szkolnej.

Dziś w kościele o 15.00 nabożeństwo adwentowe.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii.

W liturgii we wtorek wspominamy św. Andrzeja, w sobotę św. Barbarę.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. przyszły rok. W zakrystii też będziemy rozprowadzać opłatki i Caritasowe świece wigilijne. Ta świeca to pewien symbol łączności z Chrystusem żyjącym w bliźnich, szczególnie w ubogich i chorych.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Budzowa, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z Rynku, numery od 1 do 13, dziękując z góry za okazaną pomoc.

Napisane przez admin1 dnia listopada 26 2010 20:39:55