OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Uroczystość Chrystusa Króla, 21.11.2010
Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny. Po południu dziś o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla.
Z racji liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, dziś o 11.00 Msza św. w intencji wszystkich muzyków kościelnych: chóru, orkiestry, scholi dziecięcej i zespołu młodzieżowego. Zapraszamy.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

Sobota 27 listopada to dla naszej parafii dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszej Diecezji trwa tzw. „wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu”; dniem „dyżuru” dla naszej parafii jest właśnie 27. listopad.

Adoracja rozpocznie się Mszą św. w sobotę o godz. 10.00. Rozpoczynaliśmy kiedyś wcześniej, ale na adoracji było nas wtedy zawsze, niestety, bardzo mało.
W sobotę jest też rano sprzątanie kościoła, adorację zatem rozpoczynamy w sobotę Mszą św. o godz. 10.00. Nie będzie w sobotę Mszy św. o 7.00, i teraz serdeczna prośba do naszych parafian z Budzowa, aby na sprzątanie kościoła przyszli w sobotę już o godz. 8.00 rano.
Bóg zapłać serdeczne parafianom z Budzowa za zrozumienie. Bóg zapłać za przyjście i staranie o kościół. Bóg zapłać też za wczorajsze sprzątanie kościoła parafianom z Gorzowa z ulicy Kolorowej.

Adoracja w sobotę odbędzie się według następującego porządku :

10.00 – Msza św. i początek adoracji. Adorują do godz. 12.00 wszystkie Róże Różańcowe i Rodzina Franciszkańska

12.00 – na adorację zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i młodzież szkół średnich i starszą

13.00 – adoruje Budzów, Pakoszów, Zofiówka, Szczotki, Strugi, Libiąż, Tęczynów, Nowa Wieś

14.00 – Więckowice Stare, Nowe, Morgi, Pawłowice, Karpaty, Dębina, Karłów, Leśniki

15.00 – Gorzów, Rynek, ul. Kluczborska, Zielona, Wojska Polskiego, Chopina, Piłsudskiego, ulice przyległe

16.00 – adorują mieszkańcy Gorzowa, Osiedle: ul. Kwiatowa, Kolorowa, Byczyńska, Moniuszki, ulice przyległe

od 16.30 – okazja do spowiedzi, zakończenie adoracji o 16.45 i wieczorna Msza św. o 17.00

Dzisiejsza niedziela to dzień wyborów do władz samorządowych i zarazem wyborów do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Demokracja ma swoje prawa i obowiązki. Kościół w swej nauce nigdy nie mówi na kogo głosować, ale wzywa, aby w wyborach zawsze uczestniczyć, kierując się poczuciem odpowiedzialności i sumieniem.

Jeśli chodzi o wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich, dzisiaj w kościele pod chórem i także przy bocznym wyjściu na parking, wystawione są stoliki, kartki, długopisy, skrzynka. Wystarczy po Mszy św. wpisać na kartce swego kandydata i wrzucić kartkę do skrzynki.

Mieliśmy już w ubiegłą niedzielę zastanowić i wybrać kandydata, kogoś, kto mógłby i chciał jakoś bardziej zaangażować się w życie parafii.

Byłoby wskazane, żeby w nowo wybranej Radzie byli przedstawiciele z wszystkich rejonów naszej rozległej parafii. I tak na przykład parafianie z Pawłowic wybierają kogoś z Pawłowic, parafianie z Budzowa czy Nowej Wsi, kogoś z Budzowa i Nowej Wsi. Parafianie mieszkający w Gorzowie w okolicy na przykład ulicy Kluczborskiej kogoś z tamtego rejonu i tak dalej.

Nie wybieramy osobno osób do Rady i Caritasu. Wpisujemy na kartkę tylko jedno nazwisko, jedną osobę. Według rozporządzenia Księdza Biskupa w parafii naszej wielkości w Radzie powinno być 12 osób.

Udział w Radzie Parafialnej to absolutny wolontariat. Wybrany kandydat ma prawo oczywiście nie przyjąć wyboru, ale … nie powinien tego zrobić.

Naszą aktualną Radę prosimy o przyjście dziś w niedzielę o godz. 14.00 do biblioteki parafialnej koło probostwa, aby przeliczyć oddane głosy.

Wyniki wyborów do Rady podane zostaną do wiadomości parafianom w najbliższej Gazetce Parafialnej 19. grudnia.

Potraktujmy ten apel o udział w wyborach poważnie. Przy wyjściu z kościoła proszę dziś się nie śpieszyć
Napisane przez admin1 dnia listopada 18 2010 16:48:48