OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXX Niedziela zwykła, 24.10.2010
Dziś Niedziela Misyjna – modlitwą i ofiarą wspomagamy misyjne dzieło Kościoła. Różaniec w intencji Misji dziś o 15.00. W tygodniu zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w intencjach misyjnych Kościoła. Różaniec w tygodniu o 17.00, po Różańcu wieczorna Msza św.
Bóg zapłać za ofiary złożone dziś w czasie Mszy św., przeznaczone na Misje św.

W czwartek o 17.00 Msza szkolna Powinna ona gromadzić wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalną z naszej parafii. Niech to będzie sprawą wiary i sumienia rodziców i dzieci.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To ważne dni – dni modlitwy naszej i całego Kościoła za zmarłych. Można zyskać w tych dniach odpust zupełny ofiarując go za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest spowiedź, komunia św., modlitwa za zmarłych, brak przywiązania do grzechu. Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele już w tym tygodniu codziennie, pół godziny przed Mszą św., czyli rano od 6.30 do 7.00 oraz po południu od 16.30 do 17.00.

Miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych wypraszać będziemy też jak zawsze w wypominkach. Wypominki - zalecki za zmarłych składamy, można też je zapisać, w zakrystii. W ich intencji Msze św. oraz codziennie Różaniec w pierwszym tygodniu listopada.

Bóg zapłać serdeczne za sprzątanie kościoła i terenu przy kościele parafianom z Dębiny i Karpat. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Dębiny, numery od 11 do końca. W okresie jesiennym bardzo przydatnym okazuje się ciągnik z przyczepą na wywóz liści.

Jeśli w przyszłym roku przypadają jakieś ważniejsze rodzinne jubileusze czy rocznice, warto by już teraz w zakrystii zapisać taką intencję Mszy św., dopóki są wolne terminy.

Mamy do rozdania pewną ilość darów żywnościowych. Jeśli ktoś w międzyczasie jeszcze ich nie pobrał, wolontariusze z naszego Parafialnego Zespołu Caritas zapraszają dziś w niedzielę po Różańcu i jutro w poniedziałek rano od 9.00 – do 12.00 do salki w domu DFK.

Przed kościołem po Mszy św. rozprowadzamy Gazetki Parafialne. W nich m.in. porządek nabożeństw wydrukowany do 19. grudnia. Znajdziemy tam jeszcze kilka wolnych intencji Mszy św. - chętni mogą zapisać je w zakrystii.

Napisane przez admin1 dnia października 23 2010 16:16:00