OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXVI Niedziela zwykła, 26.09.2010
W tym tygodniu w środę przypada święto świętych Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów, w sobotę wspomnienie Aniołów Stróżów.
W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. Msze szkolne w czwartki powinny gromadzić wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalną z naszej parafii.

Od piątku rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Za pobożne wspólne odmawianie Różańca można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do wspólnego odmawiania Różańca w naszym kościele, codziennie, od najbliższego piątku, w tygodniu o 17.00, w niedziele o 15.00. W tygodniu najpierw o 17.00 Różaniec, następnie wieczorna Msza św. – także w sobotę o godz. 17.00 Różaniec i potem wieczorna Msza św. z liturgią niedzieli.

Zwracamy uwagę - w naszym kościele - od października do marca w tygodniu wszystkie wieczorne nabożeństwa, także w soboty, rozpoczynają się o g. 17.00.

Naszych parafian z wiosek zachęcamy serdecznie, aby praktykowali u siebie, w swojej wiosce, zwyczaj wspólnego odmawiania Różańca przy Krzyżu przydrożnym czy w kapliczce. To święty zwyczaj naszych rodziców, przodków, niech on będzie zachowywany i w naszych czasach.

Modlitwa różańcowa niestety nie zawsze rozumiana jest i praktykowana przez naszą młodzież. Tymczasem objawienia maryjne mówią wyraźnie, że jest ona wręcz koniecznością, ratunkiem dla ludzkiej duszy. Stąd oferta i zaproszenie dla naszej młodzieży, ale i dla dorosłych: w najbliższy piątek, 1 października o godz. 19.30 w kościele czuwanie modlitewne - nabożeństwo różańcowe, adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. Nabożeństwo przygotowane przez młodzież dla młodzieży i dla dorosłych. Przewodnikiem nabożeństwa, obecnym duchowo tego wieczoru w naszym kościele, będzie św. Ojciec Pio, wielki apostoł Różańca.
W czasie nabożeństwa, i tylko wtedy, przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów do bierzmowania w tym roku szkolnym, stąd obowiązkowa obecność w nabożeństwie uczniów z trzecich klas Gimnazjum oraz ich rodziców a także tych wszystkich, którzy ten sakrament pragną przyjąć i do niego się godnie przygotować.
Natomiast dzieci komunijne oraz ich rodziców zapraszamy w miesiącu październiku we wszystkie piątki o godz. 17.00 na wspólną modlitwę i zarazem spotkania katechetyczne, przygotowujące do pierwszej komunii św. Pierwsze takie spotkanie już w tym tygodniu w najbliższych piątek o 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Msza św., odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafianom z Pawłowic. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Pawłowic, wioska, numery od 65 do 93. Bóg zapłać za dobrą wolę i okazaną pomoc.

W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok. Niech zagości też w naszych domach na stałe Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci – najbardziej poczytne czasopisma katolickie w Polsce. Prenumeratę Gościa można zamówić w naszej zakrystii.
Napisane przez admin1 dnia września 25 2010 11:40:20