OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXIII Niedziela zwykła, 5.09.2010
Dziś Niedziela Dożynkowa. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, tego dla ciała i dla duszy. Prosimy też Pana Boga, aby nigdy nie zabrakło nam chleba – tego dla ciała i tego dla duszy. Parafialne Dożynki, które są zarazem Dożynkami gminnymi, przygotowali nasi parafianie z Więckowic Starych, z Więckowic Nowych i z Morgów. W przygotowania włączyli się też inni. Wszystkim – serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać i gratulacje za piękny wystrój kościoła, za dożynkowe dary, za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie Dożynek. Tu w kościele i poza kościołem. Program Dożynek na stadionie, jak ukazują plakaty, jest bardzo bogaty.

W przyszłym roku, w roku 2011, jeśli Bóg pozwoli, prosimy, aby niedzielę dożynkową w naszej parafii przygotowali parafianie z Pawłowic. Naszych parafian z Więckowic Starych, Nowych i z Morgów prosimy, aby, jeśli Bóg pozwoli, przygotowali znów Dożynki parafialne za 7 lat, w roku 2017.

W środę w tym tygodniu przypada Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Po Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

Z nowym rokiem szkolnym wracamy po wakacjach do Mszy św. szkolnej, która sprawowana będzie w naszym kościele w każdy czwartek o godz. 17.00. Jest to Msza św. adresowana do dzieci z naszej parafii ze szkoły podstawowej i do młodzieży gimnazjalnej. W roku ubiegłym udział dzieci i młodzieży w tych Mszach św., niestety, nie był najlepszy. Czyżby w katolickich rodzinach naszej parafii zaczęło brakować miłości do Pana Jezusa? Troski o zbawienie duszy? Czyż nie mamy dać naszym dzieciom tego co najcenniejsze, Boga?
Parafia może tylko zaprosić. Odpowiedzialność za przyjęcie lub odrzucenie tego zaproszenia biorą na siebie nawet nie tyle dzieci czy młodzież gimnazjalna, co rodzice, najważniejsi wychowawcy dziecka. Przypominamy: w każdy czwartek o17.00 Msza szkolna. Powinna ona gromadzić wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalną z naszej parafii.

Koleta dzisiejsza na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłą niedzielę kolekta zbierana przez Radę Parafialną na prace renowacyjne prowadzone w naszej parafii – zauważyliśmy chyba, że ołtarz w prezbiterium kościoła nabrał blasku.

Prace przy jego generalnym odnowieniu, prowadzone przez konserwatorów zabytków, zmierzają powoli do końca. Bóg zapłać za ofiary złożone w przyszłą niedzielę. Przewidziana jest też w przyszłą niedzielę ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na potrzeby Teologicznego Wydziału w Opolu.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, o przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z Pawłowic – dzielnice Brody i Dziesiątki. Bóg zapłać za troskę o parafialną świątynię.

W tym tygodniu, od czwartku do niedzieli, na Górze św. Anny trwać będą obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża św. W związku z tym mamy do odczytania zaproszenie naszego Ks. Biskupa Ordynariusza ….

Zaproszenie Bpa Opolskiego na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze Świętej Anny

Drodzy Diecezjalnie,
zapraszam Was na doroczne obchody uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze Świętej Anny, w sposób szczególny na pielgrzymowanie po dróżkach kalwaryjskich w piątek i celebrację drogi krzyżowej w sobotę zakończoną wieczornym nabożeństwem ze świecami.
Zamierzamy w tych dniach oddać należną cześć ukrzyżowanemu Panu i ubogacić się na nowo tajemnicą Krzyża. Będzie to czas ufnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za Jego miłość objawioną na Kalwarii. Życzę, by to pielgrzymowanie było czasem odnowienia przymierza z Bogiem.

Wasz biskup + Andrzej Czaja

Napisane przez admin1 dnia września 03 2010 15:44:38