OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXII Niedziela zwykła, 29.08.2010
W parafii naszej witamy serdecznie księdza Franciszka Lehnerta. Przybył do nas wprost z Afryki, z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie służył przez ostatnie lata jako misjonarz. Życząc mu Bożego błogosławieństwa i zdrowia, polecamy go modlitwom parafian. Wyrażamy też nadzieję i zarazem prośbę, aby w czasie swego pobytu w parafii, podzielił się z nami misjonarskim doświadczeniem, a także, jeśli to możliwe, wprowadził nas w funkcjonowanie i działanie międzynarodowego ruchu katolickiego „Focolari”, którego ksiądz Franciszek jest od lat wielkim znawcą i aktywnym zaangażowanym członkiem. Będzie na to z pewnością nie jedna okazja.

W tym tygodniu, w środę 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Trzeba nam wszystkim, dzieciom, młodzieży, dorosłym - z Bogiem nowy rok szkolny rozpocząć i przeżyć.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w tym tygodniu w środę 1 września, najpierw od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź św. dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz ich rodziców, a następnie o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z zerówki, dzieci ze szkoły podstawowej, ich rodziców i nauczycieli. Dla dzieci z klas pierwszych poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
Również w środę dla młodzieży wszystkich szkół średnich (ponadgimnazjalnych) od 19.00 do 19.30 spowiedź św., następnie o godz. 19.30 Msza św. w intencji młodzieży o błogosławieństwo Boże w nowym roku nauki.
Dla gimnazjalistów oraz ich rodziców w czwartek 2 września od 17.00 do 18.00 spowiedź św., następnie o 18.00 Msza św. o dary Ducha Św. w nowym roku szkolnym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. rano i wieczorem. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

I jeszcze jedno ważne ogłoszenie: w przyszłą niedzielę, 5 września, w naszej parafii odbędą się Dożynki. Parafialne Dożynki przygotowują w tym roku, według kolejności, Więckowice Stare, Nowe i Morgi. Dożynki te mają być też jednak zarazem Dożynkami całej naszej Gorzowskiej Gminy. Stąd w przyszłą niedzielę Dożynki Parafialne i zarazem Gminne. Rozpoczną się one uroczystą Mszą św. sprawowaną w naszym kościele o godz. 13.00.
Trzeba nam szczerze podziękować za zebrane plony. Było różnie, ale przecież Pan Bóg uchronił nas i od powodzi, i od gradobicia, i od zarazy…

Bóg zapłać za sprzątania kościoła parafianom z ulicy Chopina z bloku, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Wojska Polskiego, z tym że bez bloku na tej ulicy W. Polskiego. Bóg zapłać serdeczne za zrozumienie, również za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 28 2010 10:43:19