OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XXI Niedziela zwykła, 22.08.2010
W tym tygodniu w czwartek 26 sierpnia przypada doroczna uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu rano o 7.00 i wieczorem o 18.00

Na Górze św. Anny od piątku do niedzieli obchody kalwaryjskie ku czci Aniołów Stróżów.

W ostatnią sobotę sierpnia, która przypada w tym roku 28 sierpnia, odbędzie się, można rzec, tradycyjna już pielgrzymka naszej parafii i całego naszego gorzowskiego dekanatu, do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej na Makowe Wzgórze w Praszce.
W najbliższą sobotę najpierw o godz. 9.00 rano w tamtejszym kościele – Matki Bożej Kalwaryjskiej – uroczysta Msza św. sprawowana przez wszystkich kapłanów naszego dekanatu w intencjach pielgrzymów, następnie zwiedzanie Sanktuarium i obchód dróżek na Kalwarii.

Dojazd na Makowe Wzgórze w sobotę indywidualny (rowerem albo samochodem) oraz wspólny: w tym roku udajemy się na Makowe Wzgórze autobusem. Już nie pieszo. Na drodze z Gorzowa czy raczej z Szyszkowa do Praszki jest jednak bardzo duży ruch samochodów.
W tamtym roku w czasie drogi, zdarzył się pewien incydent, dlatego w tym roku jedziemy na pielgrzymkę zamówionym autobusem – za przysłowiową symboliczną złotówkę – wyjeżdżamy z parkingu przy kościele w sobotę rano o godz. 8.30. Bez zapisów, po prostu wystarczy przyjść – autobus będzie czekał, zawiezie i przywiezie z powrotem wszystkich chętnych – zapraszamy dorosłych, dzieci, młodzież.

Parafianom z ul. Chopina z bloku dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu, prosimy naszych parafian również z ulicy Chopina, z bloku 2-go od ulicy. Serdeczne Bóg zapłać za podjęcie troski o kościół.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. W nich m.in. intencje Mszy św. do dnia 3 października oraz kilka informacji. Przede wszystkim dobra i ważna informacja - o księdzu Franciszku Lehnercie, który, przynajmniej przez jakiś czas, będzie przebywał od tego tygodnia w naszej parafii. Ks. Franciszek Lehnert wrócił właśnie z Misji św. z Afryki. Niejako w ramach zaaklimatyzowania się będzie w naszej parafii. Więcej informacji na ten temat w Gazetce i przede wszystkim w naszej parafialnej witrynie internetowej (patrz na stronie „Wydarzenia”). Na pewno przyjmiemy ks. Franciszka z radością i na pewno też, tak jak wszystkich innych kapłanów, szczególnie tych „naszych” kapłanów, polecać będziemy Go w naszych modlitwach Panu Bogu.

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 20 2010 12:37:49