OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Adwentu, 14.12.2014

Dziś III niedziela Adwentu zwana „Niedzielą Gaudete” – czyli cieszcie się, bo przyjście Pana już bliskie. Od środy rozpocznie się druga część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie do obchodu Bożego Narodzenia. Teksty liturgiczne będą mieć charakter wyraźnie maryjny.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św.

Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy też do skorzystania z naszej biblioteki parafialnej. Warto przeczytać choćby jedną książkę w Adwencie o tematyce religijnej.

Nasz parafialny Caritas postawił przy bocznym ołtarzu kosz. Z ofiarowanych tam darów przygotuje świąteczne paczki dla ubogich w naszej parafii.

W zakrystii można nabyć opłatki i wigilijne świece Caritasowe.

Spowiedź świąteczna od soboty od godz. 16.00. Spowiadać będzie dwóch kapłanów. Od soboty do końca roku w naszej parafii będzie przebywał z posługą spowiadania i potem kolędowania O.Justyn, Franciszkanin z Borek Wielkich.

Odwiedziny chorych przed świętami w tym tygodniu w sobotę 20 grudnia od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

W parafii mamy nowość. Nie trzeba nam już wielkich gablotek, afiszy, słupów ogłoszeniowych. Przed dzwonnicą stoi mała szara skrzynka. To tzw. infokiosk. Obsługa jest bardzo prosta, ekran działa na zasadzie dotyku. Infokiosk ma połączenie z Internetem. Znajdziemy tam trzy zakładki – ze stroną internetową naszej parafii, gorzowskiej gminy i Stowarzyszenia Górna Prosna. Na stronach są umieszczone wszystkie informacje o parafii, o gminie, aktualne i historyczne. Uzupełniają informacje liczne zdjęcia. Skoro powstaje społeczeństwo informatyczne, parafia nasza nie może pozostać w tyle. Infokiosk jest dla wszystkich do dyspozycji.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z bloku z ul. Chopina, o przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy parafian z Gorzowa, z ul. Piłsudskiego prawa strona.

Ukazała się w ub. tygodniu książka: „Gorzów Śląski wczoraj i dziś”. Piękne wydanie, zdjęcia i tekst, który przybliża przeszłość i teraźniejszość tej naszej „małej Ojczyzny”, którą jest ziemia gorzowska. Książkę można otrzymać w zakrystii, w bibliotece i w kancelarii parafialnej.

Napisane przez admin1 dnia grudnia 12 2014 20:44:02