OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Adwentu, 7.12.2014

Dziś II niedziela Adwentu. O godz. 15.00 w ramach nabożeństwa adwentowego gościć będziemy dziś zespół „Projekt Arka”. Wystąpią dzieci i młodzież z Gorzowa i z Praszki, śpiewające i grające piosenki zespołu „Arka Noego”. Zespół ćwiczy przy Domu Kultury w Praszce i znany jest już ze swoich licznych występów. Biletów oczywiście nie ma, w ramach podziękowania będzie koszyczek. Zapraszamy – dziś o 15.00.

Nie ma Adwentu bez Rorat. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zachęcamy też do skorzystania z naszej biblioteki parafialnej. Warto wypożyczyć i przeczytać choćby jedną książkę w Adwencie o tematyce religijnej.

Zbliżają się święta. Nasz parafialny Caritas postawił przy bocznym ołtarzu kosz i z ofiarowanych tam darów przygotuje świąteczne paczki dla ubogich w naszej parafii.

W tym tygodniu 8 grudnia przypada doroczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Wieczorna Msza św. o godz. 17.00 odprawiona zostanie w intencji ministrantów i dzieci Marii oraz ich rodziców. Po Mszy św. zapraszamy do Domu Kultury ministrantów, marianki wraz z rodzicami na wspólne spotkanie adwentowe.

W zakrystii nabywać można opłatki i wigilijne świece Caritasowi.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z bloku z ul. Chopina, o przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy parafian z ul. Chopina, blok II. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Kolekta niedzielna na Seminarium i potrzeby Diecezji. a przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościoły Wschodnie”.

Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych.

Kilka dni temu, ukazała się książka o bardzo interesującym tytule: „Gorzów Śląski wczoraj i dziś”. Piękne wydanie, piękne zdjęcia i tekst, który przybliża przeszłość i teraźniejszość ziemi gorzowskiej. Można ją zobaczyć i otrzymać w zakrystii.

Napisane przez admin1 dnia grudnia 05 2014 19:51:13