OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Adwentu, 30.11.2014

Dziś I niedziela Adwentu. Adwent jest czasem przygotowania do Narodzenia Pańskiego i oczekiwania przyjścia Chrystusa na końcu czasów. To czas duchowego wysiłku, by zbliżyć się do Boga przez modlitwę, pogłębienie wiary, uczynki miłosierdzia, przez udział w Roratach. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Pielęgnujmy zwyczaj gromadzenia się rodziny na modlitwie wokół świecy czy wieńca adwentowego.

Zbliża się czas świątecznych prezentów, warto pamiętać o tych, którym wiedzie się gorzej. W mediach będzie się wiele mówić o ”szlachetnych paczkach”. W naszej parafii będziemy mówili raczej o „wigilijnym koszu”, który nasz parafialny Caritas postawił przy bocznym ołtarzu i z ofiarowanych tam darów przygotuje świąteczne paczki dla ubogich, których w naszej parafii nie brakuje.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. W pierwszy czwartek od godz. 16.00 wystawienie i godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Główna intencja adoracji – o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Odwiedziny chorych będą przed Bożym Narodzeniem, w sobotę 20 grudnia. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

Do większego zaangażowania w życie parafialne zachęcamy dzieci i młodzież. Grupy ministrantów, marianek i scholi są otwarte – przyjmujemy zgłoszenia chętnych.

W Adwencie można w zakrystii nabywać opłatki i wigilijne świece Caritasowe. Dziś o 15.00 nabożeństwo adwentowe, w czasie którego poświęcimy opłatki i świece wigilijne, a także nasze domowe szopki betlejemskie; jeśli szopka jest większa, można przynieść tylko jedną figurę – Dzieciątko. To poświęcenie ma swoją wartość, zawsze związane jest z błogosławieństwem Bożym. Opłatek jest znakiem miłości, pojednania, świeca Caritasu symbolem pokoju i miłosierdzia.

Również w przyszłą niedzielę o 15.00 odbędzie się nabożeństwo adwentowe i będzie miało ono swoją atrakcję. Zaprosiliśmy zespół „Projekt Arka”, tak się nazywa ten zespół dzieci grających i śpiewających piosenki znanego zespołu „Arka Noego”. Do zespołu „Projekt Arka” należą dzieci z Praszki i z Gorzowa i patronuje im praszkowski Dom Kultury.

Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 w Kościele będzie trwał „Rok Życia Konsekrowanego” przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Papież Franciszek daje nam sposobność, byśmy na nowo odkryli wartość poświęcenia się Bogu. Niech ten Rok prowadzi nas do dziękczynienia Bogu, który nieustannie wzywa kobiety i mężczyzn, by świadectwem życia potwierdzali głęboką myśl świętej Teresy z Avila, iż „temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie. Bóg sam wystarczy.”

W parafii podejmiemy tę myśl św. Teresy w czasie Rorat, przeżywanych właśnie pod hasłem : „Bóg sam wystarczy”. Do udziału w Roratach zapraszamy całe rodziny. Dzieci, młodzież, dorosłych. Młodsze dzieci przychodzą na Roraty z lampionami, przynoszą „serduszka” z wypisanymi dobrymi uczynkami adwentowymi; będą za to nagrody. Dorośli i młodzież przygotowują się na Boże Narodzenie przez udział we Mszy św. roratnej i przyjmowanie komunii św. I przez przeczytanie choćby jednej książki religijnej. Biblioteka parafialna zaprasza w niedziele i w czwartki po Roratach.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Byczyńskiej, o przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy parafian z Gorzowa z ul. Chopina, blok I od drogi.

W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium i potrzeby Diecezji, jest też przewidziana doroczna ogólnopolska zbiórka do puszek na „Kościoły Wschodnie”.

Napisane przez admin1 dnia listopada 28 2014 21:43:24