OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 32. Niedziela zwykła, 9.11.2014

W parafii dziś Kiermasz – świętujemy rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Suma kiermaszowa w intencjiu zmarłych i żyjących parafian o 11.00. W Kościele dziś zarazem obchodzona jest rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, nazywanej Matką wszystkich kościołów.

Po południu o 15.00 nabożeństwo różańcowe – za zmarłych budowniczych i fundatorów naszego kościoła.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w czasie Mszy św.

W tym tygodniu we wtorek przypada Święto Niepodległości. O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy zebranie ministrantów i próba scholi. To grupy otwarte – w każdej chwili można przyjść na spotkanie i zgłosić swój udział w tych grupach. Podobnie otwarta jest grupa Dzieci Marii. Spotkania marianek w soboty o 10.30 w salce parafialnej, tyle że w najbliższą sobotę spotkania nie będzie, bo w tym dniu planowana jest pielgrzymka marianek, ministrantów, scholi na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu o godz. 8.00.

Za sprzątanie kościoła składamy podziękowanie parafianom z ul. Wojska Polskiego. O przyjście w najbliższą sobotę 8 listopada o 9.00 prosimy naszych parafian z Budzowa.

Niedziela dzisiejsza jest dniem modlitwy za Kościoły prześladowane, szczególnie za Kościół w Syrii. To jeden z najstarszych Kościołów, związany z życiem i działalnością św. Pawła. Przewidziana zbiórka do puszek na ten Kościół odbędzie się w przyszłą niedzielę, a połączona będzie ona z pomocą na zniszczoną w pożarze katedrą w Sosnowcu. Ks. Bp opolski skierował w tej sprawie specjalny apel.

Komunikat Biskupa Opolskiego w związku z pożarem katedry w Sosnowcu

Drodzy Diecezjanie
W nocy z wtorku na środę, z 28 na 29 października br., pożar strawił dach katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu oraz zniszczył elementy wystroju świątyni, między innymi cenne malowidła ścienne. Łączymy się solidarnie z sosnowiecką wspólnotą diecezjalną w tym trudnym doświadczeniu.
W związku z tym ośmielam się Was, Drodzy Duszpasterze i Diecezjanie, prosić o udzielenie wsparcia materialnego poprzez zorganizowanie we wszystkich kościołach Diecezji Opolskiej zbiórki do puszek w niedzielę 16 listopada br. po Mszach św. Za każdy duchowy i materialny dar, będący wyrazem solidarności i jedności z Braćmi i Siostrami w Diecezji Sosnowieckiej, wyrażam pasterską wdzięczność i zapewniam o modlitewnej pamięci o ofiarodawcach. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
Bp Andrzej Czaja

Napisane przez admin1 dnia listopada 07 2014 21:03:07