OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Wszystkich Świętych, 1.11.2014

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół raduje się dziś z tego, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Dzień Wszystkich Świętych przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Po południu o 13.30 w kościele nabożeństwo za zmarłych, następnie procesja na cmentarz i nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu.

Jutrzejsza niedziela to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny.

Dziś i jutro można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca. Warunkiem dostąpienia odpustu jest wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz spełnienie trzech warunków:
- spowiedź lub bycie w stanie łaski;
- przyjęcie Komunii Świętej;
- odmówienie Ojcze nasz… Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Św.

Dla naszych zmarłych miłosierdzie Boże wypraszamy w wypominkach. Wypominki można składać w zakrystii.

Napisane przez admin1 dnia października 31 2014 17:59:04