OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28. Niedziela zwykła, 12.10.2014
Już po raz czternasty obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!” Jak co roku w Dniu Papieskim przed kościołem zbiórka na Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną młodzież z rodzin ubogich. Nasz Caritas parafialny z tej okazji rozprowadza też dziś przed kościołem tzw. „papieskie kremówki” – polecane na dzisiejszą popołudniową niedzielną kawę z rodziną i przyjaciółmi.

O 15.00 nabożeństwo różańcowe. Za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św. składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom nabożeństw różańcowych w naszych wioskach. Są ciepłe dni, zapraszajmy się wzajemnie i zachęcajmy do takich modlitewnych spotkań przy krzyżu czy przy kapliczce w swojej wiosce.

W kościele nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.00, po nich wieczorna Msza św. – z wyjątkiem poniedziałku. To 13-sty dzień miesiąca i dlatego jutro najpierw będzie Msza św., po niej Nabożeństwo Fatimskie – ostatnie w tym roku kalendarzowym.

Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i dorosłych. W czwartek Msza św. szkolna o 17.00 będzie ofiarowana, z okazji Dnia Nauczyciela, w intencji wszystkich naszych nauczycieli i pracowników Oświaty, także emerytowanych i zmarłych. Udział w tej Mszy św. niech będzie podziękowaniem dzieci i rodziców dla nauczycieli za ich pracę i troskę o dzieci. Czwartek to zarazem Uroczystość św. Jadwigi, głównej patronki Śląska i rocznica wyboru papieża, Jana Pawła II. Po Mszy św. szkolnej spotkanie w kościele rodziców i dzieci pierwszokomunijnych i w salce zbiórka ministrantów oraz próba scholi dziecięco-młodzieżowej.

Kolejne zaproszenie – w sobotę przypada św. Łukasza, patrona pracowników Służby Zdrowia. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o 11.00 Msza św. w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia, lekarzy, pielęgniarek, pracowników i wolontariuszy parafialnego zespołu Caritas. Modlitwą podziękujmy za ich posługę.

III klasa Gimnazjum swoje spotkanie przed bierzmowaniem będzie miała w piątek o 17.00. Spotkanie formacyjne Marianek w sobotę o 10.30.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Dębiny. O przyjście w tym tygodniu w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Więckowic Nowych, nr domu od 1 do 40. Bóg zapłać za przyjście.

Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Kolekta w tym dniu na Misje św.
Napisane przez admin1 dnia października 11 2014 09:11:04