OGŁOSZENIA PARAFIALNE, XVII Niedziela zwykła, 25.07.2010
Parafialna CARITAS serdecznie zaprasza parafian i gości na zabawę charytatywną w Tęczynowie w najbliższą sobotę 31 lipca od godz. 20.00.

W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość św. Anny, głównej Patronki Diecezji Opolskiej. Na Górze Świętej Anny 3-dniowe uroczystości odpustowe rozpoczęły się już w sobotę 24 lipca, podobnie jak w Oleśnie – kościele pielgrzymkowym św. Anny.
Szczegółowy program znajduje się na naszej stronie internetowej.

W czwartek wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń.

W przyszłą niedzielę 1 sierpnia na Górze Świętej Anny Dzień Modlitw Głuchoniemych oraz 8. pielgrzymka motocyklistów.
W Prudniku-Lesie w sanktuarium św. Józefa odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Szczególnie zaproszeni są członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Jak co roku, organizowana jest diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Grupy wyruszają z wszystkich większych miast diecezji, łączą się w Zawadzkiem i razem dochodzą na Jasną Górę.
Z naszego rejonu grupa pielgrzymów wychodzi z Kluczborka we wtorek 17 sierpnia z kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zakończenie pielgrzymki Mszą św. na Jasnej Górze w sobotę 21-go sierpnia o godz. 11.00. Hasłem pielgrzymki będą słowa „Miłość niejedno ma imię – zawsze wzywa do świadectwa.”
Grupę kluczborską pielgrzymów poprowadzą księża Rafał Siekierka, Piotr Jędras i Jan Golba.
Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w kancelarii parafialnej przy kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku. Przy zapisach pobierana jest opłata w wysokości 15.- zł (za znaczek i legitymację). Gdy z rodziny idzie więcej osób, opłaty są mniejsze.
Do grupy można się też zapisać w dniu wyjścia pielgrzymki.
Z naszej parafii zawsze co roku przynajmniej kilka osób brało udział w tej pielgrzymce. Zachęcamy serdecznie, aby i w tym roku zdecydować się na pielgrzymi szlak. Takiej pielgrzymce zawsze może towarzyszyć jakaś szczególna intencja. Przypominamy: piesza pielgrzymka na Jasną Górę, od 17-go do 21-go sierpnia, od wtorku do soboty; zapisy w parafii w Kluczborku.

Parafianom z ulicy Piłsudskiego dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian również z ulicy Piłsudskiego - lewa strona.
Bóg zapłać za troskę o świątynię parafialną.

Napisane przez admin1 dnia lipca 23 2010 12:45:06