OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Trójcy Przenajświętszej, 15.06.2014

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w naszej parafii odpust. Suma odpustowa o 11.00, nieszpory o 15.00. Sumie odpustowej przewodniczy ks. Andrzej Plaskowski, duszpasterz akademicki w diecezji gliwickiej.

W naszym kościele można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski, komunia św., odmówienie modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, modlitwy w intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do wszelkiego grzechu.

Po południu dziś przy pałacu w Pawłowicach parada i koncert orkiestr dętych.

W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msza św. o 8.00, potem o 9.00 procesja Bożego Ciała. Trasa jak co roku prowadzi z kościoła do klasztoru i przez Rynek do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy Siostry, Róże Różańcowe, mieszkańców z Rynku, starszą młodzież. Wzdłuż trasy procesji przyozdobimy domy. O czynny udział w procesji prosimy służbę liturgiczną, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian – szczególna to okazja do oddania czci Chrystusowi i wyznania wiary.

W oktawie Bożego Ciała, od piątku, wieczorne Msze św. połączone będą z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Będą to Msze św. w intencji wiosek naszej parafii i Gorzowa – od gradobicia, o dobre plony, o błogosławieństwo Boże w życiu. W tym tygodniu w Boże Ciało o 8.00 w intencji parafian z Nowej Wsi i Tęczynowa, o 10.00 z Budzowa i Pakoszowa. W piątek o 18.00 w intencji parafian z Zofiówki, Dębiny, Karpat, w sobotę o 18.00 w intencji parafian z Karłowa i Leśnik. Niech liczny będzie nasz udział w tych nabożeństwach uwielbienia i dziękczynienia za dar Eucharystii.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Pakoszowa, o przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy parafian z Morgów. Bóg zapłać za przyjście i troskę o kościół.

Anonsujemy też wydarzenie religijne i artystyczne. W przyszłą niedzielę w naszym kościele po południu o godz. 15.00 odbędzie się „Koncert Papieski”. Wystąpi Gospel Chór „Przebudzenie” z diecezji gliwickiej z Pyskowic.

Po Mszy św. przed kościołem diecezjalna zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. Można też wspomóc chrześcijan z Ziemi Świętej nabywając za 5 zł różaniec z drzewa oliwnego wykonany i przywieziony z Betlejem.

Napisane przez admin1 dnia czerwca 14 2014 09:35:30