OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Zesłanie Ducha Świętego, 8.06.2014

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 15.00 nabożeństwo do Ducha Św. i po nim w salce spotkanie Rodziny Franciszkańskiej. Niedziela dzisiejsza kończy okres wielkanocny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św.

W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Porządek Mszy św. świąteczny: Msze św. o godz. 7.00 – 9.00 – 18.00. Niech znajdzie się czas na spotkanie z Bogiem i Matką Bożą we Mszy św.

Jutro też w Oleśnie w kościele św. Anny o godz. 10.00 Mszy św. o dobre urodzaje przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. szkolna w czwartek o 17.00

W piątek 13-go dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw o 18.00 Msza św. i po niej o 18.30 Nabożeństwo Fatimskie.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To święto patronalne naszej świątyni – w parafii odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. O udział w sumie odpustowej prosimy poczty sztandarowe, dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, orkiestrę, chór i wszystkich parafian. Zaprośmy na odpust naszych krewnych i przyjaciół. Odpust to uroczystość związana z pewnymi przywilejami – zyskać można w tym dniu odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski i przyjęcie komunii św. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie przed każdą Mszą św. i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00. W dzień odpustu po południu w Pawłowicach parada i koncert orkiestr dętych.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Karola Miarki oraz z Karłowa i Leśnik. W tym tygodniu o przyjście w sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z Pakoszowa. Bóg zapłać za przyjście i za pomoc w przygotowaniu kościoła na odpust. W zakrystii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lichenia - w sobotę w dniu 2 sierpnia.

Zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski dziś przed kościołami zbiórka do puszek na ofiary tragicznej w skutkach powodzi na Bałkanach i ofiary nawałnic w Polsce, szczególnie w Głuchołazach, a w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Opolu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Napisane przez admin1 dnia czerwca 07 2014 11:20:32