OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 6. Niedziela wielkanocna, 25.05.2014

Dziś VI niedziela wielkanocna, w parafii rocznica pierwszej komunii św. Dzieci z klas czwartych polecamy modlitwom wiernych. Po południu o 15.00 nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe jeszcze tylko w tym tygodniu po wieczornej Mszy św.

W poniedziałek, wtorek i w środę – Dni Krzyżowe, dni modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. W Dni Krzyżowe rano o godz. 6.30 procesja błagalna do Krzyża w tych intencjach ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych. Zapraszamy rolników, działkowiczów, wszystkich parafian.

W poniedziałek Dzień Matki. O 18.00 Msza św. w intencji wszystkich naszych Matek – żyjących i zmarłych.

W środę młodzież z klas trzecich Gimnazjum z całego dekanatu otrzyma z rąk księdza biskupa sakrament bierzmowania w kościele w Kościeliskach. Nabożeństwo w Kościeliskach rozpocznie się o 18.00, dlatego w środę w naszym kościele Msza św. wieczorna będzie o 17.00. Rodziców prosimy o pomoc w dotarciu do Kościelisk swoich dzieci.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W sobotę święto Nawiedzenia N.M.P.

W przyszłą niedzielę – Dzień Dziękczynienia i przed kościołem zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W ramach obchodów Roku Rodziny w przyszłą niedzielę również w większych miastach organizowane będą „Marsze dla Życia i Rodziny”. W naszym rejonie w Kluczborku o 15.00 Msza św. w kościele NSPJ, o 16.00 Marsz i o 17.00 piknik rodzinny na stadionie w Kluczborku. Zachęcamy do udziału w marszu, w tym temacie także komunikat Ks. Bp. Ordynariusza.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Łąkowej, Sosnowej i Pieloka W tym tygodniu o przyjście w sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulic Mickiewicza, Lompy, Tylnej, Morcinka, Kościelnej. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o kościół.

Pielgrzymka do sanktuariów w Bawarii jednak się w tym roku się nie odbędzie. W ostatniej chwili wypisało się kilka osób. Jeśli będą chętni, to może się ona odbyć w przyszłym roku. Organizator pielgrzymki, firma Tempo z Olesna, proponuje w zamian jednodniową pielgrzymkę do Lichenia w sobotę w dniu 2 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do 15 czerwca.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku 9-dniowa Nowenna do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

Gorzów Śl., 2014-05-25, nr 276

GAZETKA PARAFIALNA (wyciąg)

Aktualności parafialne…

1. Sakrament bierzmowania będzie udzielany młodzieży z trzecich klas Gimnazjum w środę w dniu 28 maja o godz. 18.00 w kościele w Kościeliskach. W naszej diecezji praktykowany jest zwyczaj udzielania bierzmowania młodzieży całego dekanatu tylko w jednym miejscu – tak radykalnie zmniejszyła się ilość młodzieży. W tym roku przypadła kolej na kościół w Kościeliskach. Rodziców prosimy o pomoc w dotarciu swoich dzieci do Kościelisk.

2. Odpust parafialny przypada w dniu 15. czerwca. Sumistą i kaznodzieją odpustowym będzie duszpasterz akademicki z diecezji gliwickiej, ks. Andrzej Plaskowski.

3. Boże Ciało obchodzić będziemy 19. czerwca. Zatroszczmy się zawczasu o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała. Dzieci komunijne i dzieci z klas czwartych przychodzą na procesję w strojach komunijnych. Młodsze dziewczynki (z pomocą rodziców) przygotują na procesję koszyczki z płatkami kwiatów. Także w oktawie Bożego Ciała wieczorne Msze św. połączone będą z procesją eucharystyczną i koniecznie z licznymi dzieci oraz oczywiście dorosłymi.

4. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, rodziców będzie w czwartek 26. czerwca o g. 17.00.

5. Pielgrzymka do sanktuariów Bawarii jednak się nie odbędzie się. Wypisało się w ostatniej chwili kilka osób. Być może uda się w roku przyszłym?

6. W czasie wakacji letnich planowany jest charytatywny festyn parafialny Caritasu przy pałacu w Pawłowicach. Termin zostanie podany wcześniej, na dziś tylko informacja, że są podjęte starania o udział w festynie piosenkarki Eleni i innych znanych zespołów, nie wszystko jednak od nas zależy.

7. Organizatorów tegorocznych Dożynek parafialnych prosimy o wcześniejsze zorganizowanie się i podanie ich konkretnej daty. Jeśli chodzi o przygotowanie Dożynek w naszej parafii, raz na siedem lat przypada kolej na poszczególne wioski parafii i Gorzów. W tym roku przypada kolej na rolników i mieszkańców z Dębiny, Karłowa, Karpat i Leśnik. Jak dotąd jednak nie podano, czy będą to zarazem Gminne Dożynki czy tylko parafialne i kiedy Dożynki są zaplanowane.

8. Na nabożeństwa fatimskie zapraszamy 13-go dnia każdego miesiąca.

Przypomnienie kolejki w sprzątaniu kościoła ( w sobotę o godz. 9.00 )
DZIĘKUJEMY !!!

31 maj – ul. Mickiewicza, Lompy, Tylna, Morcinka, Kościelna
07 czerwiec – ul. K. Miarki, Karłów, Leśniki