OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego, 27.04.2014

Dziś szczególna okazja do świętowania: przeżywamy II niedzielę wielkanocną, Święto Bożego Miłosierdzia, a w Rzymie kanonizację Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. W naszym kościele dziś o 11.00 Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II. Również po południu o 15.00 nabożeństwo dziękczynne za dar kanonizacji naszego Papieża.

Kolekta niedzielna na Caritas naszej Diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele katolickim Tydzień Miłosierdzia.

W poniedziałek obchód Uroczystości św. Wojciecha – patrona Polski, w czwartek wspomnienie św. Józefa – rzemieślnika.

W czwartek rozpoczyna się maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele o 15.00. Zachęcamy naszych parafian z wiosek, aby odprawiali nabożeństwa majowe samodzielnie w swojej wiosce – przy Krzyżu przydrożnym czy przy kapliczce. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież, aby włączyli się w te nabożeństwa.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji pierwszego czwartku miesiąca przed Mszą św. szkolną, od godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzinna adoracja. Jej główną intencją jest nasza modlitwa o nowe, dobre powołania kapłańskie i zakonne.

Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej codziennie przed każdą Mszą św. W sobotę odwiedziny chorych, zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Sobota to Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny w sobotę rano o godz. 9.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Sienkiewicza, Piaskowej, Moniuszki. W tym tygodniu, z racji sobotniego święta, prosimy o przyjście już w piątek o godz. 9.00 naszych parafian z Zofiówki. Bóg zapłać za troskę o kościół.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 26 2014 10:38:52