OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, 20.04.2014

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem wprowadzi w nasze życie radość, pokój serca
i nadzieję na życie wieczne.

Bóg zapłać serdeczne za pomoc w przygotowaniu kościoła na święta, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za świadomy i czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi, orkiestrze. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać. Dziś jeszcze po południu o 15.00 Nieszpory wielkanocne.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Przyszła niedziela, II wielkanocna, to Święto Bożego Miłosierdzia. Otrzymując miłosierdzie Boże - miłosierdzie umiejmy okazać. Kolekta w przyszłą niedzielę na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.

Jak wiemy, w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kanonizację Papieża Jana Pawła II i Papieża Jana XXIII. Telewizja i radio będą transmitować to wydarzenie z Rzymu, ale przecież w parafii też nam trzeba przeżyć ten dzień jako ważne i wielkie święto. Dlatego zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 na uroczystą Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji Jana Pawła II, także po południu o 15.00 zapraszamy na specjalne nabożeństwo dziękczynne za dar kanonizacji naszego Papieża.

Zachęcamy też wszystkich parafian, aby z tej okazji udekorowali swoje domy i swoje mieszkania, wyznając w ten sposób swoją wiarę i swoją radość z tego wydarzenia.
Wywieśmy flagi papieskie i świętujmy wszyscy radośnie to wielkie wydarzenie.

W oktawie wielkanocnej zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszach św. w tygodniu, przyjmowania komunii św. W środę wieczorna Msza św. będzie o 17.00, ponieważ o 18.00 w Kościeliskach odbędzie się doroczny konwent wielkanocny kapłanów naszego dekanatu. W ramach Nowenny do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. w tym tygodniu odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek jak zawsze o 17.00 Msza św. szkolna i próba dla dzieci przed pierwszą komunią św. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar świec i paschał ofiarowany dla naszego kościoła. Komplet tych świec jest już na ustawiony na naszych ołtarzach, poprzednie służyły 20 lat i zdążyły się wypalić.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Kluczborskiej. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z Gorzowa z ulicy Sienkiewicza, Piaskowej, Moniuszki. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o kościół.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 19 2014 08:29:14