OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkiego Postu, 6.04.2014

Dziś V niedziela Wielkiego Postu. W parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy Ojca rekolekcjonistę, Misjonarza ze Zgromadzenia Św. Rodziny. Program rekolekcji wydrukowany jest w Gazetkach Parafialnych i wywieszony w gablotkach. Zarezerwujmy czas na te szczególne spotkania z Bogiem we Mszy św., w naukach i w spowiedzi rekolekcyjnej.

Spowiedź rekolekcyjna, która wpisana jest zawsze w każde rekolekcje, jest też już zarazem spowiedzią wielkanocną. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem, także w razie potrzeby po Mszy św.

Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną. Msze św. z nauką w poniedziałek, wtorek i w środę o 7.30 i 18.00 dla dorosłych, dla dzieci i młodzież według planu. We wtorek o 9.00 spotkanie rekolekcyjne w kościele, a potem także spotkanie z poczęstunkiem w Domu Kultury, przygotowane przez Caritas, mają wszystkie osoby starsze i chore naszej parafii. Prośba, by przywieźć te osoby, czasem bardzo słabe i schorowane, do kościoła. Zakończenie rekolekcji w środę, jest też wtedy okazja do złożenia ofiary rekolekcyjnej.

W czwartek o 17.00 jak zawsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży

Dla dorosłych Droga Krzyżowa w piątek o 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. po Drodze Krzyżowej w piątek ofiarowane są za zmarłych polecanych Panu Bogu w wypominkach. Wypominki wielkopostne za zmarłych można składać i zapisać w zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składane do skarbony przy bocznym ołtarzu.

Planowana na czerwiec pielgrzymka do sanktuariów w Bawarii i Austrii odbędzie się. Koszt pielgrzymki nie ulegnie zmianie, jeżeli zgłosi się jeszcze pięciu chętnych. Zgłoszenia do końca kwietnia.

Za sprzątanie kościoła podziękowanie naszym parafianom z Rynku, o przyjście w sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ul. Kluczborskiej, prawa strona. Bóg zapłać za przyjście i troskę o kościół.

Odwiedziny chorych będą w Wielkim Tygodniu. Zgłoszenie chorych w zakrystii. Wielki Tydzień rozpoczyna się już za tydzień Niedzielą Palmową. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm.

Przyszła niedziela, Niedziela Palmowa, to druga niedziela miesiąca. Kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych.

PORZĄDEK REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
05. 04. – 09. 04. 2014

6. 04. – V niedziela W. Postu

Msze św. z nauką rekolekcyjną:
w sobotę 5. 04: g. 18.00
w niedzielę 6. 04: g. 7.30 – 9.30 – 11.00
g. 15.00 : Gorzkie Żale z nauką

7. 04. poniedziałek

9.00 – Spotkanie rekolekcyjne z młodzieżą Szkoły Średniej
10.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej
12.00 – Nauka rekolekcyjna dla młodzieży z Gimnazjum
18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych