OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 8. Niedziela zwykła, 2.03.2014

Kolekta niedzielna przeznaczona na Seminarium i potrzeby Diecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na ten cel.

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głowy popiołem w środę o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego, ilościowego i jakościowego.

Przed Środą Popielcową, jak co roku w poniedziałek i wtorek, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy Mszą św. o godz. 10.00, również na zakończenie adoracji o godz. 17.00 wieczorna Msza św. Porządek adoracji:

10.00 – Msza św. i początek adoracji. Adorują do godz. 12.00 Róże Różańcowe i Rodzina Franciszkańska
12.00 – adoruje Budzów, Pakoszów, Zofiówka, Szczotki, Strugi, Libiąż, Tęczynów, Nowa Wieś
13.00 – Więckowice Stare, Nowe, Morgi, Pawłowice, Karpaty, Dębina, Karłów, Leśniki
14.00 – Gorzów, Rynek, ul. Kluczborska, Zielona, ulice przyległe, oraz Osiedle: ul. Kwiatowa, Kolorowa, Byczyńska, Moniuszki, ulice przyległe
15.00 – Gorzów, ulica Wojska Polskiego, Chopina, Piłsudskiego, ulice przyległe
16.00 – adoracja dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej
16.30 – adoracja indywidualna, okazja do spowiedzi, zakończenie adoracji
17.00 – Msza św.

Zwracamy uwagę, że w poniedziałek, wtorek i w Środę Popielcową Msza św. przed południem będzie o godz. 10.00. To pewne odejście od dotychczasowego zwyczaju, ale też parafia nasza znacznie się wyludniła, jest nas coraz mniej.

W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 17.00, dla dzieci i młodzieży w czwartki o 17.00. Gorzkie Żale w niedziele o 15.00.

W piątki o godz. 17.00 nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Msza św. po Drodze Krzyżowej ofiarowane będą za zmarłych polecanych Panu Bogu w wypominkach. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Piłsudskiego prawa strona, o przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian również z ulicy Piłsudskiego, lewa strona. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół.

Od dziś do soboty trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich. Wielki Post niech będzie czasem abstynencji, powstrzymania się od napojów alkoholowych. W Wielkim Poście obowiązuje też nas wszystkich zakaz udziału w zabawach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą św. Msza św. szkolna jak zawsze w czwartek o 17.00.

W przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych.

Napisane przez admin1 dnia marca 01 2014 17:18:10