OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Ofiarowanie Pańskie, 2.02.2014

Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Czcimy Chrystusa, który jest światłością świata i jego Matkę Najświętszą Maryję Pannę. Poświęcona świeca – gromnica jest symbolem i znakiem przypominającym, że Matka Boża przyniosła ludziom Jezusa Chrystusa i ciągle go nam przynosi. Poświęconą świecę zapalamy w chwilach trudnych i niebezpiecznych, także – jeśli to możliwe – w chwili konania bliskiej osoby.

Dziś też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się o powołania zakonne, a przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Siostry w klasztorach klauzurowych – zamkniętych, oddające się nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie, często są bez środków do życia.

Jutro w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po Mszy św. rano i wieczorem udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja.

W środę wspomnienie św. Agaty. Po rannej Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody ku jej czci.

W czwartek Msza św. szkolna o 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każda Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

Kolektę w przyszła niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, zbierze Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych.

Napisane przez admin1 dnia stycznia 31 2014 11:19:20