OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Adwentu, 15.12.2013

Dziś III niedziela Adwentu. W liturgii nosi ona nazwę „Gaudete” – „radujcie się” – czas adwentowego oczekiwania zbliża się do końca.

Po południu dziś o 15.00 nabożeństwo adwentowe.

Zapraszamy na Roraty - codziennie o godz. 17.00.

W kościele przy bocznym ołtarzu stoi kosz, gdzie można złożyć jakieś dary żywnościowe. Dary przeznaczone są dla uboższych i wielodzietnych rodzin w naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom. Bóg zapłać wolontariuszom Caritasu za trud wkładany w przygotowanie świątecznych paczek.

W zakrystii można nabyć opłatki i Caritasowe świece wigilijne oraz zapisać intencje Mszy św. na przyszły rok.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Więckowic Starych. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy parafian z Gorzowa z ulic Kolorowej, Ogrodowej i Sportowej. Bóg zapłać za troskę o kościół.

Ogłoszony Rok Rodziny, obchodzony od hasłem „Rodzina Miłością Wielka”, jest okazją do pogłębiania jedności rodzinnej. W tym tygodniu też przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do praktykowania „Liturgii domowej rodziny”. To rozmowa i wspólna modlitwa rodziców i dzieci w niedzielne popołudnie, w nawiązaniu do usłyszanego w kościele Słowa Bożego czy kazania.

Niedługo święta. Nie sposób przeżyć Bożego Narodzenia bez spowiedzi i komunii św. Spowiedź św. przed Bożym Narodzeniem w tym tygodniu w piątek i w sobotę, rano od 6.30 i po południu od godz. 16.00 do 18.00. Poprosiliśmy zakonnika – misjonarza z Borek, Ojca Justyna. Będzie spowiadał w parafii codziennie od piątku. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. W pierwszej kolejności w piątek na spowiedź o godz. 16.00 przychodzą wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalna oraz osoby starsze.

W sobotę odwiedziny chorych przed świętami – od godz. 8.00. Zgłaszamy odwiedziny chorych w zakrystii.

Do odczytania mamy jeszcze komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza o nominacji kanclerza kurii diecezjalnej ks. Rudolfa Pierskałę na biskupa pomocniczego w naszej diecezji (jest tutaj).

Napisane przez admin1 dnia grudnia 14 2013 13:54:33