OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Adwentu, 1.12.2013

Dziś, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy okres przygotowania do Narodzenia Pańskiego a zarazem oczekiwania na drugie przyjście Chrystusa na końcu czasów. Nie jest to czas świąteczny, nie ozdabiamy jeszcze domów dekoracją bożonarodzeniową. Jest to czas duchowego wysiłku, by zbliżyć się do Boga przez lepszą modlitwę, pogłębienie wiary, dobre uczynki, przez udział w Roratach.
Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Młodsze dzieci przychodzą z lampionami. Pielęgnujmy też zwyczaj adwentowego gromadzenia się rodziny na modlitwie wokół świecy czy wieńca adwentowego.

Można włączyć się także w adwentowe dzieło charytatywne parafialnego Caritasu, składając jakiś produkt żywnościowy do kosza, który stał będzie w czasie Adwentu przy bocznym ołtarzu. Są rodziny w parafii dla których nawet paczka ryżu będzie dużą pomocą i radością.

Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium i Diecezji. Po południu dziś o godz. 15.00 nabożeństwo adwentowe.

W zakrystii można nabyć opłatki i Caritasowe świece wigilijne, także zapisać intencje Mszy św. na przyszły rok.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą przed Bożym Narodzeniem, w sobotę 21 grudnia. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Pawłowic. W sobotę 7 grudnia proszeni są o przyjście parafianie z Więckowic Starych, nr od 1 - 12. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Kolektę w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, zbieraną przez naszą Radę Parafialną, polecić chcemy szczególniejszej ofiarności wszystkich naszych parafian. Jest sprawa inwestycji przy kościele, dochodzi konieczność zakupu opału – oleju opałowego dla kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

W przyszłą niedzielę jest też przewidziana przed kościołem ogólnopolska zbiórka do puszek na „Kościoły Wschodnie” - na pomoc dla Kościoła i Polaków żyjących za wschodnią granicą.

Ogłoszony Rok Rodziny, obchodzony od hasłem „Rodzina Miłością Wielka”, niech stanie się dla wszystkich rodzin okazją do pogłębienia więzi małżeńskiej i rodzinnej. Szczególną propozycją na Rok Rodziny jest „Liturgia domowa dla rodzin” polegająca na rozmowie i modlitwie rodziców i dzieci, w niedzielne popołudnie, w nawiązaniu do usłyszanego w kościele Słowa Bożego czy kazania i zastanowienie się, jak wprowadzić to Słowo Boże w naszą codzienność.

Napisane przez admin1 dnia listopada 29 2013 22:00:17