OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Chrystusa Króla, 24.11.2013

Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po południu o 15.00 nabożeństwo do Chrystusa Króla z nauką stanową dla mężczyzn. Zapraszamy panów i młodzież męską do kościoła dziś o godz. 15.00.

W ramach „wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu” każda parafia ma swój dzień „dyżuru”. Dla nas tym dniem jest 27 listopad. Zapraszamy w środę na Adorację:

9.00 – Msza św. i adoracja: Róże Różańcowe i Rodzina Franciszkańska
11.00 – Gorzów osiedle – ul. Kwiatowa, Byczyńska, Moniuszki, ulice przyległe
12.00 – Budzów, Pakoszów, Zofiówka, Szczotki, Strugi, Libiąż, Tęczynów, N. Wieś
13.00 – Więckowice Stare, Nowe, Morgi, Pawłowice, Dębina, Karłów
14.00 – Gorzów centrum – Rynek, Kluczborska, Zielona, ul. przyległe
15.00 – Gorzów ul. Wojska Polskiego, Chopina, Piłsudskiego, ul. przyległe
16.00 – adoracja dzieci i młodzieży
16.30 – spowiedź, zakończenie adoracji, o 17.00 Msza św.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W sobotę święto św. Andrzeja. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Pawłowic, o przyjście w sobotę o 9.00 prosimy parafian również z Pawłowic: wioska, od nr 65 do końca. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży.

Na jesienne wieczory biblioteka parafialna poleca ciekawe pozycje – zapraszamy w niedziele od godz. 9.00 do 11.00 i w czwartki po Mszy św. szkolnej.

Gorzów Śl., 2013 – 11 – 24, nr 270

GAZETKA PARAFIALNA (wyciąg)

Roraty 2013

„uBoga droga – skarby niebieskie - tyle masz, ile dasz”

Pomysł na tegoroczne Roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano jeden z kardynałów powiedział: „nie zapomnij o ubogich”. Papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu.

Kościół od zarania dziejów dostrzegał ubogich i troszczył się o nich. Kolejne dni Rorat będą przypominać świętych i błogosławionych, którzy pomagali biednym, zaczynając od starożytnego św. Wawrzyńca, na współczesnych kończąc. Chcemy, by dzieci (i dorośli), pociągnięte przykładem świętych, też uczyły się pomagać. Stąd propozycja, by od 6 grudnia, czyli od św. Mikołaja, uczestnicy Rorat przynosili do kościoła kilkugroszowe monety i wrzucali je do szklanego naczynia, ustawionego w widocznym miejscu, nazwanego „Adwentową skarbonką dobroci”. Zostaną one przekazane rodzinom z bardzo chorymi dziećmi – sytuacja tych rodzin będzie opisana w „Małym Gościu Niedzielnym” (numer grudniowy i styczniowy) i na stronie internetowej : malygosc.pl.

Pierwszego dni Rorat dzieci dostaną dużą planszę. W kolejne dni otrzymają skarby niebieskie – obrazki z wizerunkami świętych, które będą wkładać w nacięte na planszy otwory. Na 16 obrazkach, podobnie jak na dekoracji w kościele, przedstawieni będą święci, którzy wybrali „uBogą” drogę.

Na tegoroczne Roraty została też napisana specjalna piosenka „Uboga Droga”. Abyśmy mogli się w nią wszyscy włączyć podajemy już teraz jej tekst :

Czasami rower lepszy niż auto, czasami stajnia lepsza niż hotel
Niejeden przeżył, niejeden miał to i dobrze wiedział, co będzie potem
Największe skarby nie są ze złota, nie zawsze trzeba wiedzieć, kto daje
I czasem całkiem niezła robota żadnych oklasków nie dostaje.

Refren

Uboga droga, droga u Boga jest
tyle masz, ile dasz, tyle masz, ile dasz.

Rodziców prosimy o wspólny udział w Roratach z dziećmi. Zadbajmy o lampiony dla najmłodszych dzieci. I jak co roku w czasie Rorat losowanie „serduszek”- czyli dobrych uczynków adwentowych i konkurs – wylosowane serduszka i poprawne odpowiedzi.

Przypomnienie kolejki w sprzątaniu kościoła ( w sobotę o godz. 9.00 )
DZIĘKUJEMY !!!

30 listopad – Pawłowice, wioska, od nr 65 do końca
07 grudzień – Więckowice Stare, od nr 1 do 12
14 grudzień – Więckowice Stare, od nr 13 do końca
21 grudzień – ul. Kolorowa, Ogrodowa, Sportowa
28 grudzień, g. 10.00 – ul. Powstańców
Biblioteka parafialna posiada i poleca bardzo ciekawe pozycje – z dziedziny religijnej i innej – i zaprasza w niedziele od g. 9.00 do 11.00 i w czwartki po Mszy św. szkolnej.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenie Biskupa Opolskiego na Ekumeniczną Modlitwę Młodych

Drodzy Moi Młodzi Przyjaciele!,
Zapraszamy Was na kolejne wspólne czuwanie modlitewne. Razem z młodzieżą i duszpasterzami Kościoła Ewangelickiego chcemy spotkać się 1 grudnia 2013 r. w I Niedzielę Adwentu o godz. 15.30 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu (ul. Drzymały1) na Ekumenicznej Modlitwie Młodych. Chcemy razem rozważać i głęboko przyjąć do serca słowa Pana Jezusa„ Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19). To wielka potrzeba dzisiejszego czasu, abyśmy, jak Apostołowie po zmartwychwstaniu Jezusa, szli bez obaw i głosili narodom Ewangelię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Od dnia chrztu nasz Pan liczy na nas, a przez sakrament
bierzmowania uzdolnił nas do bycia misjonarzami. Dlatego z radością i pokojem serca
wyruszajcie na ulice i peryferie życia i dzielcie się Jezusem jak Chlebem. Boży Duch niech was prowadzi i strzeże! Z błogosławieństwem Bożym na drogę.

Wasz Biskup Andrzej Czaja

Napisane przez admin1 dnia listopada 23 2013 10:59:51