OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Wszystkich Świętych, 1.11.2013

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół raduje się dziś z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Dzień ten przypomina także prawdę o powszechnym powołaniu do świętości.

Porządek Mszy św. dziś niedzielny. Po południu o 13.30 w kościele nabożeństwo za zmarłych, procesja na cmentarz i nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu. Po nabożeństwie poświęcenie nowych pomników na cmentarzu.

Jutro Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. O godz. 8.00 jutro czytanie wypominek, Różaniec i Msza św. za zmarłych wypominanych. Również po południu od 16.30 czytanie wypominek, Różaniec i Msza św. za zmarłych wypominanych.

Dziś i jutro można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca. Warunkiem dostąpienia odpustu jest wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz spełnienie trzech warunków:
- spowiedź lub bycie w stanie łaski;
- przyjęcie Komunii Świętej;
- odmówienie Ojcze nasz… Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Św.

Dla naszych zmarłych miłosierdzie Boże wypraszamy w wypominkach. Modlimy się w ich intencji dziś, jutro, a także w ich intencji Różaniec przez cały następny tydzień o godz. 16.30.

Pojutrze w niedzielę w parafii Kiermasz – 118. rocznica poświęcenia kościoła. Suma Kiermaszowa w intencji parafian o godz. 11.00.

Napisane przez admin1 dnia października 30 2013 13:32:58