OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30. Niedziela zwykła, 27.10.2013

W parafii witamy Ojca Józefa, Misjonarza ze Zgromadzenia Ojców Oblatów N.M.P. Nasz gość po Mszy św. będzie rozprowadzał „Kalendarze Misyjne”.

O 15.00 dziś nabożeństwo różańcowe. W tygodniu Różaniec o godz. 17.00.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W tym tygodniu w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Po południu o 13.30 nabożeństwo w kościele, procesja na cmentarz i nabożeństwo na zmarłych na cmentarzu.

W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w sobotę rano o 7.00, następnie o 8.00 czytanie wypominek, Różaniec i Msza św. za zmarłych wypominanych. Również po południu w sobotę od godz. 16.30 czytanie wypominek, Różaniec i Msza św. za zmarłych wypominanych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki zyskania odpustu: stan łaski, komunia św., odmówienie modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do wszelkiego grzechu. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach. W ich intencji Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i Różaniec, codziennie w tym i w przyszłym tygodniu. Wypominki za zmarłych można składać i zapisywać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę Kiermasz – rocznica poświęcenia kościoła. Suma kiermaszowa w intencji parafian o 11.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Więckowic Nowych. O przyjście w najbliższą sobotę tym razem o godz. 10.00 prosimy parafian z Gorzowa z ulicy Małej, Golskiej, Jabłonkowej i z Libiąża. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o Dom Boży.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne.

Gorzów Śl., 2013 – 10 – 27, nr 269

GAZETKA PARAFIALNA (wyciąg)

Dzwonnica…

… jest tylko wstępem do przewidzianych prac przy kościele. Pozostałe mają rozpocząć się wiosną i będą obejmować wymianę betonowego chodnika wokół kościoła na kostkę granitową, chodników prowadzących do kościoła oraz wymianę ogrodzenia. Przewidziane jest też cofnięcie terenu kościelnego od strony ul. Kluczborskiej o kilka metrów. Będzie tam miejsce na rowery i parking na samochody. Szeroką bramą wchodzić będziemy od tej strony do kościoła.

W całości prac dzwonnica stanowi tylko około 10% ogólnych kosztów tej inwestycji. Przy dzwonnicy ma stanąć także „infokiosk” - z informacją o kościele, o dzwonie, o parafii, o Gorzowie. To i dla nas i dla wszystkich gości nawiedzających kościół. Takie informacje są umieszczane przy wszystkich znaczniejszych kościołach, a do takich nasz kościół przecież należy.

Podobno odezwali się już – jak zawsze przy takiej okazji – zawodowi malkontenci. Jeszcze nic nie jest zrobione, a już jest źle. „Bo dzwonnica za duża, bo w złym miejscu, bo będzie zasłaniać kościół, itp.”

Na temat gustów dyskusja jest bezcelowa – każdy ma swój i każdy jest zawsze jedyny i najlepszy. To zrozumiałe i normalne, że się w tym różnimy.

Warto jednak może przypomnieć, że w ofercie skierowanej do kilku architektów wybrany został projekt jednego z najbardziej znanych i cenionych architektów, zdobywcy prestiżowych nagród i twórcy wielu budowli, także kościołów i kilkudziesięciu dzwonnic zbudowanych w całej Polsce.

Projekt ten został zweryfikowany i zyskał uznanie takich instytucji jak (m.in.) komisji budowlanej naszej Kurii Diecezjalnej w Opolu i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Bez ich uznania i akceptacji nic przy kościołach dziś nie można budować. Samowolka budowlana nie wchodzi w grę.

Z tym, że niestety dzwonnica jednak rzeczywiście będzie zasłaniała kościół. Np. jeśli ktoś stanie tuż za słupkiem dzwonnicy (projekt przewiduje dwa słupki z klinkieru, między nimi będzie wisiał dzwon), to nie zobaczy kościoła. Chyba, żeby zrobił krok w lewo albo w prawo. Wtedy znów go zobaczy. Tej sprawy nie da się jednak inaczej rozwiązać.

Prawdziwym problemem natomiast pozostają koszty tej inwestycji. W drugie niedziele miesiąca będziemy prosić o szczególniejszą ofiarność.

I wszystkich parafian prosimy serdecznie o modlitwę w intencji szczęśliwego zakończenia tych prac. Niech to wszystko, co robimy, będzie na większą chwałę Boga.

ks. Proboszcz

------------------------------------------------------------------------------------------

Przypomnienie kolejki w sprzątaniu kościoła (w sobotę o godz. 9.00).
DZIĘKUJEMY !!!

02 listopad – godz. 10.00 – Gorzów, ul. Mała, Golska, Jabłonkowa, Libiąż (ul. Okólna i Krótka)
09 listopad – Pawłowice, Brody, Dziesiątki
16 listopad – Pawłowice, kolonia oraz wioska od nr 6 – 30