OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 27. Niedziela zwykła, 6.10.2013

O godz. 15.00 dziś nabożeństwo różańcowe, po Różańcu spotkanie Rodziny Franciszkańskiej z gościem z Rady Regionu p. Krystyną Srocką.

Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium i Diecezji. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jutro święto N.M.P. Królowej Różańca św. Wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii zapraszamy jutro na godz. 17.00 – najpierw wspólny Różaniec, następnie Msza św. z nauką stanową w intencji wszystkich członków Róż Różańcowych – żyjących i zmarłych.

Różaniec w naszym kościele, przypominamy, codziennie o 17.00, w niedziele o 15.00. Naszych parafian z wiosek prosimy o liczny udział w Różańcu odmawianym wspólnie w swojej wiosce przy Krzyżu czy kapliczce przydrożnej.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszo-komunijnymi.

W piątek o 17.00 spotkanie modlitewno–katechetyczne z kandydatami do bierzmowania, z trzecią klasą Gimnazjum.

Za tydzień „Niedziela Papieska”. Na obchody dnia składają się: modlitwa ku czci błog. Jana Pawła II, przypomnienie nauki papieskiej, zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającą uczące się dzieci i młodzież z rodzin ubogich.
Przed kościołem można nabyć papieskie kremówki rozprowadzane przez nasz parafialny Caritas.

Warto nadmienić, że przyszła niedziela to Dzień Fatimski – Nabożeństwo Fatimskie w naszym kościele o 17.00, a wcześniej w sobotę przez Telewizję Trwam i Radio Maryja będzie można uczestniczyć w Fatimskim Światowym Telemoście Maryjnym z Ojcem św. Franciszkiem – będzie to transmisja nadawana z 10 wybranych przez Papieża Franciszka sanktuariów maryjnych świata, także z Jasnej Góry.

Za sprzątanie kościoła podziękowanie serdeczne dla parafian z Dębiny i Karpat, o przyjście w najbliższa sobotę prosimy parafian z Dębiny nr od 11 – do końca. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół. Jeśli możliwe, prosimy o przyjazd ciągnika – jesienne liście trzeba gdzieś wywozić.

W zakrystii do nabycia książka polecana przez Ks. Bp. pt. „CzwartePrzykazanie.pl”. Można też zamówić prenumeratę Gościa Niedzielnego i Małego Gościa na IV kwartał tego roku.

Ze spraw gospodarczych: pod koniec tego tygodnia mają się rozpocząć prace przy budowie dzwonnicy. Umowa zobowiązuje wykonawcę do zakończenia prac do końca roku. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna. Polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych.

Szczególne podziękowanie kierujemy też do naszych parafian z Budzowa. Wraz z Pakoszowem pięknie zorganizowali Dożynki parafialne, a teraz zebrali 2.220 zł, którą to sumę wpłacili na konto „dzwonnica” w B.S. w Gorzowie. Bóg zapłać za ofiarność. Na konto „dzwonnica” w B.S. w Gorzowie można wpłacać w każdej chwili, indywidualnie i zbiorowo. Jeśli ktoś się zdecyduje – z góry serdeczne Bóg zapłać.

Napisane przez admin1 dnia października 05 2013 08:45:07