OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19. Niedziela zwykła, 11.08.2013

Dziś XIX niedziela zwykła roku kościelnego. Kolekta niedzielna na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Z piątku na sobotę gościliśmy w parafii grupę pielgrzymów z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. Bóg zapłać parafianom z Gorzowa za przyjęcie w swoich domach i ugoszczenie pielgrzymów.

To przyjęcie pielgrzymów niech będzie zachętą do naszego własnego udziału w opolskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. My nie mamy tak daleko jak nasi goście. Przypomnę, że grupa z naszego rejonu wyruszy na Jasną Górę we wtorek 20 sierpnia z Kluczborka. Zakończenie pielgrzymki w sobotę 24 sierpnia Mszą św. o 11.00 na jasnogórskich wałach. Do udziału w pielgrzymce zachęcamy przede wszystkim naszą młodzież. Zgłoszenia na pielgrzymkę w kancelarii przy parafii M. B. Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

We wtorek, 13-go dnia miesiąca, o godz. 18.30 Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej

W tym tygodniu też, w czwartek 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. To dzień wolny od pracy. Porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny czyli o godz. 7. 30 – 9.30 – 11.00. W czasie Mszy św. błogosławieństwo kwiatów i ziół. Nasz Caritas przed Mszą św. będzie rozprowadzał bukieciki do poświęcenia. Dochód ze sprzedaży na cele charytatywne w naszej parafii. Kolekta w tym dniu na Wydział Teologiczny w Opolu.

W sobotę przypada uroczystość św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej. Uroczystości odpustowe w Kamieniu Śl. Sumie odpustowej o 11.00 przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Alfons Nossol.

Tegorocznych pielgrzymów do Medjugorje zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w środę 14 sierpnia. Najpierw o 18.00 Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin, a po Mszy św. spotkanie w salce w domu DFK.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Karola Miarki, Karłowa i Leśnik. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z Pakoszowa. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o kościół.

Na nowy tydzień wszystkim: Szczęść Boże !

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 09 2013 17:39:17