OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 18. Niedziela zwykła, 4.08.2013

Dziś XVIII niedziela zwykła roku kościelnego. O 15.00 dziś do kościoła na wspólną modlitwę zaprasza Rodzina Franciszkańska. Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium i Diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W tym tygodniu we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.

Jak co roku o gościnę i nocleg naszych parafian z Gorzowa prosić będą pielgrzymi z diecezji zielonogórsko – gorzowskiej. W drodze na Jasną Górę pokonują kilkaset kilometrów pieszo. W piątek 9 sierpnia o godz. 18.00 dojdą do Gorzowa, gdzie pragną przenocować. Wszystkim, którzy zdecydują się przyjąć pielgrzymów – Bóg zapłać. Przysłowie mówi: „Gość w dom, Bóg w dom”.

Przyjęcie pielgrzymów niech będzie też zachętą do udziału w pieszej opolskiej pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa z naszego rejonu wyruszy na Jasną Górę we wtorek 20 sierpnia z Kluczborka, zakończenie pielgrzymki w sobotę 24 sierpnia. Zachęcamy do udziału przede wszystkim młodzież, ale także dorosłych. Zgłoszenia na pielgrzymkę w kancelarii przy parafii M. B. Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Chopina i Makowej. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z ul. Karola Miarki, Karłowa i Leśnik. Bóg zapłać za troskę o kościół.

Z myślą o najuboższych w parafii wolontariusze Parafialnego Caritas rozprowadzać będą dary żywnościowe w domu DFK w poniedziałek, wtorek i środę od 8.30 do 11.00, w czwartek i w piątek od 14.00 do 17.00.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych.

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 03 2013 11:46:06