OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 17. Niedziela zwykła, 28.07.2013

Dziś XVII niedziela zwykła roku kościelnego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii.

Można też w tym tygodniu zyskać odpust zupełny zwany Porcjunkulą, dziś, 2 sierpnia albo w przyszłą niedzielę. Warunki zyskania odpustu: spowiedź, komunia św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę Boga, modlitwa w intencji Ojca św. i brak przywiązania do wszelkiego grzechu.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Chopina. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy także parafian z ulicy Chopina – lewa strona oraz z ulicy Makowej. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o kościół.

Dziś zaraz po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenia pojazdów stojących na parkingu – ku czci św. Krzysztofa, patrona kierowców. To też okazja do złożenia ofiary na rzecz naszych misjonarzy. To akcja ogólnopolska ogłoszona pod hasłem: „jeden grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr”. Z tych ofiar utrzymywane są i kupowane pojazdy, bez których praca na Misjach św. byłaby niemożliwa. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na Misje św.

Napisane przez admin1 dnia lipca 26 2013 11:43:04