OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 16. Niedziela zwykła, 21.07.2013

Dziś XVI niedziela zwykła roku kościelnego.
W parafii dziś wyjątkowe wydarzenie: III już Festiwal Piosenki Religijnej, który odbędzie się przy pałacu w Pawłowicach. Organizatorem jest nasz Parafialny Caritas. Festiwal pomyślany jest zarazem jako festyn rodzinny. Warto przyjść całymi rodzinami, warto zaprosić znajomych, krewnych, spoza parafii. Będzie bogaty bufet, będą różne zespoły muzyczne. Tym specjalnym gościem festiwalu będzie Ks. Bp Antoni Długosz. To chyba jedyny Biskup w Polsce, który śpiewa i tańczy.

I teraz prośba do rodzin z dziećmi: Ksiądz Biskup nigdy nie śpiewa i nie tańczy sam. Zawsze zaprasza i angażuje dzieci. I dlatego udział dzieci w festynie jest konieczny. W parafii naszej jakby dzieci było coraz mniej, niech więc przyjdą wszystkie. To wyjątkowa, jednorazowa okazja w życiu, by na scenie wystąpić razem z Księdzem Biskupem. Przyjazdu Ks. Bp. spodziewamy się po godz. 16.00, natomiast początek festiwalu już o godz. 14.30. Szczegóły na plakatach.

Ogłoszenia dla młodzieży: na Górze św. Anny w dniach 22-27 lipca odbywać się będzie „Święto Młodzieży” z bardzo ciekawym programem: konferencje, wieczorne koncerty, praca w grupach, spotkania z ciekawymi gośćmi. Szczegóły w Internecie. Rozpoczynają się też w tym tygodniu Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii z udziałem Papieża Franciszka. Będą one transmitowane na żywo przez telewizję Trwam, także w części przez telewizję publiczną TVP oraz przez Internet. Powstała specjalna platforma internetowa: www.rio2013.com/pl oraz zakładka na portalu TVP z programem bezpośrednich transmisji z Brazylii: www.rio13.tvp.pl. Byłoby dużym błędem, gdyby nasza parafialna młodzież katolicka nie łączyła się z tym ważnym wydarzeniem przez media.

26 lipca przypada uroczystość św. Anny – głównej Patronki naszej Diecezji. Uroczystości odpustowe odbędą na Górze św. Anny i w Oleśnie w kościele św. Anny. Suma odpustowa na Górze św. Anny i w Oleśnie w niedzielę o 11.00.

W tym tygodniu w czwartek przypada dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo św. Krzysztofa dla kierowców oraz ich pojazdów będzie udzielane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. niedzielnej – także w sobotę. Będzie to zarazem okazja do złożenia jakiejś ofiary dla naszych misjonarzy. To akcja ogólnopolska ogłoszona pod hasłem „1 grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr”.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Kluczborskiej. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z ulicy Chopina – prawa strona.

Ze spraw gospodarczych: Bóg zapłać za ofiary złożone w ub. niedzielę. W najbliższym czasie ma się rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę planowanych prac.

Napisane przez admin1 dnia lipca 20 2013 08:55:18