OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 9. Niedziela zwykła, 2.06.2013

W Kościele rozpoczyna się tzw. „okres zwykły” – dominującym kolorem liturgicznym będzie zieleń – kolor nadziei.

Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium i Diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Po południu o 15.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bożemu Sercu w czerwcu oddajemy cześć szczególną.

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w naszym kraju jako Święto Dziękczynienia za dar niepodległości. Wotum dziękczynnym jest budowana w Warszawie Świątynia Opatrzności Bożej. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Wieczorne Msze św. połączone będą z procesją eucharystyczną dookoła kościoła i ofiarowane w intencji wiosek naszej parafii i Gorzowa – od gradobicia i o Boże błogosławieństwo w życiu. W poniedziałek o 18.00 w intencji parafian z Więckowic Starych, Nowych i Morgów. We wtorek o 18.00 w intencji parafian z Libiąża, Szczotek, Strug. W środę o 18.00 w intencji parafian z Pawłowic. W czwartek o 17.00 w intencji parafian z Gorzowa. To zarazem Msza św. szkolna i zakończenie oktawy Bożego Ciała.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Gimnazjaliści z klas pierwszych mają spotkanie modlitewno–katechetyczne przed bierzmowaniem w piątek o 18.00.

W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie ostatnich Misji św. zawierzyliśmy parafię Bożemu Sercu. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św. w tym dniu – rano o 7.00, po południu o 17.00 i 18.00.

Msza św. o 17.00 to Msza św. dziękczynna za dar pierwszej komunii św. i w czasie tej Mszy św. pragniemy poszerzyć grono naszych ministrantów przyjmując nowych ministrantów i kandydatów na ministrantów. Wystarczy przyjść 15 minut przed Mszą św. do zakrystii i zadeklarować wolę zostania ministrantem. Kierujemy te słowa i do rodziców i do dzieci i także do chłopców z Gimnazjum. To przecież nie problem raz w tygodniu przyjść do kościoła, a w niedzielę lepiej być przy ołtarzu, niż pod chórem.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce N.M.P. To święto patronalne kapliczki w Pawłowicach. W sobotę o 11.00 w Pawłowicach przy kapliczce maryjne nabożeństwo odpustowe.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Nowej Wsi. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Nowej Wsi nr od 27 do końca oraz z Tęczynowa i Biedy. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o Dom Boży.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę zbierze nasza Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności parafian.

Napisane przez admin1 dnia maja 30 2013 21:40:34