OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Trójcy Świętej, 26.05.2013 - Odpust Parafialny

W parafii odpust – oddajemy cześć Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Suma o 11.00, nieszpory o 15.00. Dziś można w naszym kościele zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski, komunia św., odmówienie modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, modlitwy w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do wszelkiego grzechu. Dziękujemy Ojcu Justynowi, Franciszkaninowi z Borek, za głoszone kazanie odpustowe i przewodniczenie sumie odpustowej.

W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msza św. o 8.00, po Mszy św. procesja Bożego Ciała. Trasa jak co roku prowadzi z kościoła do klasztoru i przez Rynek do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy Siostry, Róże Różańcowe, mieszkańców z Rynku, starszą młodzież. Wzdłuż trasy procesji przyozdobimy domy. O czynny udział w procesji prosimy służbę liturgiczną, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian – szczególna to okazja do oddania czci Chrystusowi i do wyznania wiary.

W oktawie Bożego Ciała, od piątku, wieczorne Msze św. połączone będą z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Będą to Msze św. w intencji wiosek naszej parafii i Gorzowa – od gradobicia, o dobre plony, o błogosławieństwo Boże w życiu. W tym tygodniu w Boże Ciało o 8.00 w int. parafian z Nowej Wsi i Tęczynowa, o 10.00 z Budzowa i Pakoszowa. W piątek o 18.00 w int. parafian z Zofiówki, Dębiny, Karpat, w sobotę o 18.00 w intencji parafian z Karłowa i Leśnik.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Piłsudskiego. O przyjście najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Nowej Wsi nr 1 – 26. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o Dom Boży.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Napisane przez admin1 dnia maja 24 2013 21:18:23