OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkanocna, 28.04.2013

Dziś V Niedziela Wielkanocna.

W środę początek nabożeństw majowych. W kościele odprawiamy nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., w niedziele o 15.00. Naszych parafian z wiosek usilnie zachęcamy do samodzielnego sprawowania takich nabożeństw – przy kapliczce czy krzyżu znajdującym się w wiosce. To zwyczaj naszych przodków i nie może on zaginąć. Ważny jest udział dzieci, młodzieży w tych nabożeństwach. Liczny niech będzie udział dorosłych. Wspólna modlitwa, pieśni maryjne, tak bardzo łączą, integrują ludzi. A przecież jesteśmy jedną rodziną parafialną.

W środę przypada św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu w Jemielnicy Diecezjalne Święto Rodziny – Msza św. w intencji rodzin i członków Bractwa św. Józefa o godz. 11.00.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W piątek 3-go maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny w piątek o godz. 9.00. W czasie Mszy św. towarzyszyć nam będzie orkiestra, bezpośrednio po Mszy św. na Rynku gorzowskim majówka, w czasie której koncertować będzie także nasza orkiestra. Oby pogoda dopisała.
Próba orkiestry w Domu Kultury w czwartek o godz. 20.00.

W sobotę przypada św. Floriana – patrona strażaków. Msza św. w intencji strażaków, żyjących i zmarłych, w wigilię św. Floriana, w piątek o godz. 17.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Pawłowic, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy także parafian z Pawłowic – wioska nr. od 31 do 64. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół.

Sprawy gospodarcze: podziękowanie serdeczne za fundowanie renowacji stacji Drogi Krzyżowej. Do ofiarodawców dołączyli parafianie z Gorzowa z ulicy Kwiatowej, Sportowej, Kolorowej i Ogrodowej. Serdeczne Bóg zapłać. W ten sposób wszystkie stacje Drogi Krzyżowej znalazły swoich sponsorów. To bardzo dobra wiadomość. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że w międzyczasie nasi parafianie z Pawłowic oraz parafianie z Gorzowa z ulicy Kluczborskiej - 26 rodzin, z Pieloka 4 rodziny, Skłodowskiej 2 rodziny, z Kościelnej 1 rodzina złożyli się i zebrali pieniądze, które starczyłyby na kolejne stacje. Stacji Drogi Krzyżowej jest jednak tylko 14. Co dalej ? Propozycja i prośba: otóż w naszym kościele znajduje się ołtarz Matki Bożej Bolesnej, prawdziwe dzieło sztuki, przepiękny, choć mocno zniszczony przez czas. Ofiarodawcy, parafianie z Pawłowic i z Gorzowa pozwolą, że swoimi ofiarami zapoczątkują zbieranie środków na renowację tego właśnie ołtarza. Byłby to kolejny krok w pracach konserwacyjnych prowadzonych w naszym kościele. Wszystkich sponsorów renowacji tegoż ołtarza chcielibyśmy również wypisać na specjalnej tablicy pamiątkowej, którą umieścimy przy tym ołtarzu. To zwyczaj, który powszechnie jest praktykowany. A zatem, jeśli będą jakieś ulice w Gorzowie, jakieś wioski w parafii, jacyś indywidualni sponsorzy, mogący ofiarować coś tym razem na renowację tego ołtarza - składam już teraz serdeczne Bóg zapłać.

W drugie niedziele miesiąca nasza Rada Parafialna zbierać będzie ofiary na budowę dzwonnicy i na rewitalizację terenu przy kościele. Dzwon ma dzwonić, nie stać bezużyteczny w nawie kościoła. Z pomocą Urzędu Gminy prowadzimy intensywne starania o dotacje unijne – tym niemniej, nawet w przypadku otrzymania dotacji, będzie to tylko część kosztów. Warunkiem jej otrzymania jest też posiadanie całej sumy. Stąd aktualną pozostaje prośba o szczególną ofiarność w drugie niedziele miesiąca. Bożej Opatrzności i św. Józefowi zawierzamy nasze zamierzenia.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 27 2013 12:46:01