OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Wniebowstąpienie Pańskie, 16.05.2010
Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W parafii także dziś pierwsza komunia św. – 36 naszych młodych parafian po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczy we Mszy św. Powierzamy ich modlitwie wszystkich parafian.
Po południu o 15.00 nabożeństwo majowe.
Dziś i w tygodniu, po Mszy św. wieczornej i po nabożeństwie majowym, odprawiać będziemy również Nowennę do Ducha Św., przygotowującą nas na Uroczystość Zesłania Ducha Św.
Dla dzieci komunijnych najbliższy tydzień to tzw. „Biały Tydzień” – dzieci wraz z rodzicami uczestniczą we Mszy św. wieczornej w strojach komunijnych.

Natomiast w przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Św., dzieci z klas czwartych obchodzić będą rocznicę pierwszej komunii św. Próba dla dzieci przed rocznicą w piątek o 17.00, spowiedź św. dla nich oraz ich rodziców i rodzeństwa w sobotę od 17.00 do 18.00.

Za niespełna dwa tygodnie, 27 maja, udzielany będzie sakrament bierzmowania dla młodzieży z trzecich klas Gimnazjum wszystkich parafii naszego dekanatu. Sakramentu tego udzieli Ksiądz Biskup Ordynariusz w kościele w Bodzanowicach. W związku z tym wszyscy kandydaci do bierzmowania mają w tym tygodniu wspólne nabożeństwo w kościele w Bodzanowicach, w najbliższy piątek o godz. 19.30. Nabożeństwo połączone będzie ze spowiedzią św. przed bierzmowaniem dla nich i dla ich rodziców, jeśli to możliwe, także dla świadków bierzmowania. Rodziców prosimy oczywiście, aby zadbali o dojazd młodzieży do Bodzanowic, i najlepiej jak pojadą tam oboje razem z nimi.

W najbliższy wtorek przypada 90. rocznica urodzin Ojca św. Jana Pawła II. Módlmy się o dar Jego rychłej beatyfikacji.

Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej jak zawsze w czwartek o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę o 15.00 nabożeństwo do Ducha Św. i bezpośrednio po nim w sali DFK zebranie Rady Duszpasterskiej i Caritasu. Na spotkaniu chcemy poruszyć aktualne problemy parafii i przygotować organizacyjnie festyn charytatywny, jaki miałby odbyć się w lipcu w Tęczynowie. Naszą Radę i Caritas prosimy o zarezerwowanie czasu w przyszłą niedzielę na to spotkanie.
Parafianom z Zofiówki oraz rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za sprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Karola Miarki. Bóg zapłać za zrozumienie i za troskę o Dom Boży.

Biskup Opolski wydał Odezwę w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi.
W całości jest ona do pobrania na Kliknij tutaj stronie diecezji opolskiej .

Na zawarty w tej odezwie apel Ks. Bpa Ordynariusza odpowiedzieć chcemy w naszej parafii dniem modlitwy różańcowej w intencji Młodego Pokolenia - w soboty.

Proszę naszą parafialną grupę modlitewną, aby w każdą sobotę przed Mszą św. poranną poprowadziła Różaniec w intencji Młodego Pokolenia – niech to będzie takie nasze parafialne Ognisko Modlitwy za Młode Pokolenie.

Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej modlitwie – w każdą sobotę, rano o godz. 6.30 przed Mszą św. w naszym kościele Różaniec – modlitwa w intencji Młodego Pokolenia.

ks. Proboszcz

Napisane przez admin1 dnia maja 13 2010 16:11:42